На Херсонщині стежать за птахами

На Херсонщині стежать за птахами

Працівниками Національного природного парку «Джарилгацький» розпочато спостереження за осінніми міграціями птахів та розподілом міграційних скупчень на материковій частині Парку.

Облік проводився на моніторингових точках вздовж північного узбережжя Джарилгацької затоки. Під час обліку було виявлено, що птахи вже скупчуються великими зграями на мілководній частині затоки.

Біля коси Овеча спостерігалось велике скупчення річкових качок приблизно 2000 особин, переважно крижні, та 350 особин лебедя шипуна. Поблизу селища Красне та «володимирівських вітряків» вздовж узбережжя розподілилась велика кількість мартинів звичайних та середземноморських.

Значні скупчення цих птахів спостерігались і біля селища Лазурне. Загалом нарахували близько 2000 особин. На обліковій точці с. Лазурне харчувались та відпочивали зграї чепур великої та малої, а також поодинокі сірі чаплі. Загальна кількість чаплевих становила близько 500 птахів.

На озері Устричному переважали галагази у кількості 150 особин. В подальшому ми прогнозуємо зростання чисельності лебедів та качок на затоці.

Наступний етап міграційних спостережень планується провести 16 жовтня, присвяченого Дню мігруючих птахів.

Іванна ІВАНОВА
Національний природний парк «Джарилгацький»