У будівництві в Антонівці вже знайшли кримінал?

У будівництві в Антонівці вже знайшли кримінал?

За фактом самовільного зайняття земельної ділянки водного фонду р. Дніпро на Херсонщині триває досудове розслідування.

Як повідомляє прес-служба Дніпровської екологічної прокуратури, 27 листопада 2012 року до Херсонської міжрайонної екологічної прокуратури надійшло повідомлення від депутата Херсонської міської ради щодо самовільного зайняття земельної ділянки водного фонду р. Дніпро у межах її водоохоронної зони в смт. Антонівка, по вул. Дніпровській, 72.

Цього ж дня заступником прокурора вказане повідомлення зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування. 5 грудня поточного року слідчим ЛВ в порту м. Херсон за участю спеціалістів державної екологічної інспекції у Херсонській області, Державної інспекції сільського господарства в Херсонській області та представників екологічної прокуратури проведено огляд земельної ділянки в районі вул. Дніпровської, 72 у смт. Антонівка.

Оглядом встановлено, що орієнтовна площа самовільно зайнятої земельної ділянки становить 0,3 – 0,4 га. На вказаній земельній ділянці, безпосередньо від початку урізу берегової лінії р. Дніпро, невстановленими особами розпочато проведення підготовчих будівельних робіт з улаштування земельної ділянки до будівництва, порушуються елементи благоустрою території (прокладається грунтова дорога через трав'яну місцевість), здійснюється вивіз ґрунту землі.

Окрім того, безпосередньо у воді розпочато будівництво 2-х об'єктів гідротехнічних споруд (містків), кілками огороджується акваторія р. Дніпро біля земельної ділянки. Вказані підготовчі роботи проводяться в порушення п.п.2, 5 Порядку виконання підготовчих робіт, затвердженого постановою КМУ. Управління Держкомзему у м.Херсон у відповідь на запит прокуратури підтвердило, що земельна ділянка по вул. Дніпровській, 72 знаходиться в межах прибережної захисної смуги р. Дніпро.

На даний час триває досудове розслідування. Також, для перевірки повідомлень, що з'явилися в мережі Інтернет 14.12.2012, у ЄССА зареєстровано постанову Херсонського міжрайонного екологічного прокурора про проведення перевірки на території смт. Антонівка м. Херсон в районі вул. Дніпровської, 72 щодо фактів можливого порушення земельного та водного законодавства. До перевірки залучено спеціалістів ДЗК Херсонської області, державної екологічної інспекції у Херсонській області та державної інспекції сільського господарства в Херсонській області.

Після отримання розрахунку розміру збитків, завданих самовільним зайняттям земельної ділянки, які повинні розрахувати спеціалісти Державної інспекції сільського господарства в Херсонській області та виготовлення картографічної документації спеціалістами ДЗК Херсонської області екологічною прокуратурою буде вирішено питання про застосування цивільно-правових заходів до порушників земельного законодавства.