У Херсоні діаманти шукали на сцені театру

Херсон, діаманти,театр
Вже багато років херсонці під Новий рік отримують театральний подарунок у вигляді вистави від колективу Херсонського академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша.

Цього року на глядачів чекав справжній творчий експеримент. Дійство «12 стільців» за добре відомим твором Ільфа та Петрова втілив на сцені Заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк.

На сцені – не менш заслужений акторський склад. Чого вартий лише великий комбінатор Бендер у виконанні Заслуженого артиста України Руслана Вишневецького, та його супутник Кіса – Заслужений артист України Сергій Михайловський.

У чому ж експеримент, якщо цей твір вже давно розібрали на цитати ще після кількох попередніх екранізацій? Справа в тому, що на сцену разом із професійними акторами у героїв роману перевтілились херсонці, які придбали ролі на аукціоні.

- Це був наш перший подібний досвід. І ми побачили, що він вдалий! Історія Херсонського театру починається з 1830-х років, коли представники місцевого дворянства викупили особняк генерала Лобрі та пристосували одне із приміщень під театр. Грали тоді аматори – інтелігенція, представники бізнесу. Минуло 190 років і ми повертаємось до експерименту – об’єднуємо жителів міста та залучаємо їх до мистецького руху. Дуже тішимось, що нам вдалось познайомити з театром глядачів, які до цього часу з певних причин тут ще не побували , – розповів директор театру Куліша, Народний артист України Олександр Книга.

Наприклад, спробувати себе актором захотіла одразу ціла херсонська родина: Ганна Лісова (грала Олену Боур) та Артур Карапетян (інженер Щукін). Кажуть, навіть не уявляли яка це дійсно важка праця. Але на стільки увійшли в свої ролі, що навіть вдома почали розмовляти фразами сценічних героїв.

- Чоловік завжди мріяв бути на сцені. І коли почув, що театр проводить подібний аукціон, то одразу запропонував взяти в ньому участь. Ми дуже вдячні професіоналам із театру, які нам допомагали, вчили та відкривали світ мистецтва. Нас часто запитують як вдавалось поєднувати бізнес і репетиції. За багато років процеси в нас вже налагоджені, але пріоритет на ці півроку все ж змістився у бік театру. – ділиться враженнями Ганна Лісова.

Протягом шести місяців учасники аукціонів плідно працювали над відточенням театральних образів: ходили на тренажі, творчі зустрічі, майстер-класи, індивідуально займалися з режисерами та артистами театру.

Левову долю роботи з містянами, які ризикнули та придбали ролі, провела заслужена артистка України, та, за сумісництвом – асистентка режисера Тетяна Проворова. Її також можна побачити у виставі у ролі Еллочки-людожерки. Цю роль Тетяна розділяє з непрофесійною артисткою Гульнарою Дмитрієвою, а також працює в парі з аматором, який виконує роль інженера Щукіна, Артуром Карапетяном. Загалом у виставі задіяні 22 професійні артисти, 14 аматорів, балет та оркестр театру.

Отже, у виставі грають такі непрофесійні актори:

Мадам Грицацуєва - Наталія Лисухіна,
Елочка-людодерка – Гульнара Дмитрієва
Інженер Щукін – Артур Карапетян
Монтувальний Мечников – Кирило Доценко
Аукціоніст – Артем Волков
Ляпіс-Трубецька – Вікторія Новицька
Інженер Брунс – Сергій Бублік
Ліза Калачова – Анастасія Горбатюк
Аукціоністка Белла – Юлія Герман
Двірник Тихон – Сергій Хомчик
Олена Боур – Ганна Лісова
Чарушніков – Ігор Козлов
Режисер – Юрій Герман
Безпритульнна – Софія Уварова.

Як знати, можливо із діамантами у стільцях, режисеру та всій команді вдалось знайти ще кілька акторських самородків. Декорації, балет, крилаті фрази про «ключі від квартири, де гроші лежать», контрабанду на Малій Арнаутській та «же не манж па сі жур» не лишили глядачів байдужими. Хоча, відверто, думки розділились, - від захвату до несприйняття.

До речі, виставу «12 стільців» визнали «Прем’єрою року-2021» за версією соціального медіапроєкту «Best in Kherson»!

Прем’єру можна буде побачити 29 та 30 грудня 2021 року та 21-22 січня 2022 року.

Олександр Книга заінтригував обіцянкою, що подібний проєкт – не останній. І вже 27 березня 2022 року, у Міжнародний день театру, оголосять про старт не менш вражаючого проєкту. Тож, чекаємо з нетерпінням. Ну а поки – ходіть на прем’єру!

Сергій ГЕОРГІЄВ
Фото автора.© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів