Херсонський обласний госпіталь надає медичну допомогу ветеранам війни

госпіталь, медична, допомога, Тимошенко Валерій
Вже 75 років необхідну медичну допомогу надає жителям Херсонщини обласний госпіталь інвалідів, який з 2019 року носить назву госпіталь ветеранів війни.

Сьогодні госпіталь є провідним обласним спеціалізованим лікувально-профілактичним закладом із надання висококваліфікованої консультативно-діагностичної та лікувально-профілактичної медичної допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, в тому числі учасникам АТО/ООС, учасникам війни та прирівняних до них за пільгами, особам з інвалідністю «дітям - війни» та іншим категоріям населення.

Навіть карантині обмеження не стали на заваді у роботі медичного закладу. У таких умовах госпіталь працює в штатному режимі, а госпіталізація проводиться в плановому порядку.

Як розповів директор закладу Валерій Тимошенко, на лікування приймають пацієнтів за умови наявності електронного направлення сімейного лікаря, направлення лікаря-спеціаліста з надання спеціалізованої амбулаторної допомоги або ж будь-якого іншого медзакладу:

«На сайті госпіталю ми щоденно обновлюємо інформацію про наявність вільних ліжок у відділеннях госпіталю та іншу корисну інформацію. Наразі на базі госпіталю розгорнуто 192 ліжка у 9 відділеннях.

Також нещодавно створений Центр психосоціальної реабілітації ветеранів війни, де можна отримати консультації психолога, психіатра, фізіотерапевта та інших спеціалістів.

Варто зазначити, що лікування, харчування та обстеження ветеранів війни, які перебувають у госпіталі проводиться безкоштовно за кошти Національної служби здоров’я України та обласного бюджету. Тож госпіталь завжди готовий надавати лікування всім категоріям ветеранів».

Валерій Володимирович зазначає, ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено безоплатне надання медичної допомоги ветеранам війни, а також пільгове зубопротезування та отримання ліків.

Разом з тим, НСЗУ, при оплаті надання медичних послуг, не враховує наявність у пацієнтів пільгового статусу ветеран війни, адже для них всі категорії населення рівні.

Згідно розрахунків розмір фінансування у 2021 році за пакетами медичних послуг залежать від обсягу наданої медичної допомоги лікарнями у 2020 році, кількість яких зменшилася через запроваджені урядом карантинні заходи:

«На жаль у пакеті медичних гарантій НСЗУ на 2021 рік не передбачається надання планової стоматологічної допомоги та протезування дорослому населенню, у тому числі учасникам АТО/ООС.

Тож з метою дотримання чинного законодавства необхідно співфінансування госпіталю з обласного бюджету, зокрема на лікування, харчування, утримання закладу та придбання високовартісного медичного обладнання, а також передбачити окрему обласну або державну програму щодо фінансування госпіталів для ветеранів війни».

За матеріалами Херсонської облдержадміністрації
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів