Суд відновив справедливість: Віталій Булюк може повернутися до митної служби

Суд відновив справедливість: Віталій Булюк може повернутися до митної служби
25 листопада 2020 року Херсонський окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував наказ про звільнення ексначальника Херсонської митниці Міндоходів України Булюка Віталія Вікторовича.

Також суд зобов’язав Державну митну службу України поновити генерала Булюка на посаді, рівнозначній тій, яку він займав до звільнення 21 березня 2015 року. Екс-начальник митниці інформацію підтвердив та повідав журналісту нашого видання деякі подробиці.

- Віталію Вікторовичу, ваш випадок непоодинокий, як і прецеденти, коли іменем українського закону люстровані службовці повертали своє добре ім'я та поновлювалися на службі….

Тоді звільняли багатьох. Такий крок збивав загострення в суспільстві, яке вимагало змін, і якому як перемогу, окрім цього, більше нічого не могли запропонувати. Люстрацію застосовували до широкого кола державних службовців лише за те, що вони були ними за часів Януковича. На посаді, яку потім віднесли до люстраційних, я почав працювати ще за попередніх Президентів. Але люстрували мене за роботу при Януковичі. Утім, як і тисячу інших спеціалістів і ще 10 тисяч, які були змушені самі написати заяву про звільнення, не чекаючи на люстрацію.

Багато з них свою високу кваліфікацію здобули, перш за все, багаторічною роботою на посадах, працюючи на державу Україна. Це вже зараз, а точніше рік тому, Європейський суд з прав людини визнав, що звільнення держслужбовців на підставі закону "Про очищення влади" призвело до порушення їхніх прав. Україна навіть програла апеляцію з цього питання.

- Чи є життя поза митницею?

Я не працюю в митниці вже понад 5 років. І саме тоді, вперше за 25 років своєї трудової діяльності, почав займатися не вузькопрофільною роботою митної служби, а занурився з головою в життя області. Робота в місцевому самоврядуванні, як заступника голови Херсонської облради зумовила свої переваги – я мав можливість подивитися на область з різних позицій і вивчив проблеми медицини, соціальної сфери, освіти, промисловості, сільського господарства.

Крім цього, я активно займаюся викладацькою діяльність в Херсонському державному технічному університеті та Одеській національній академії харчових технологій. Мікс досвіду і молодіжного креативу зумовлює напрямок розвитку сучасного світу, а спілкування з молоддю й розуміння того, чого хочуть вони, а не тільки, що пропонуємо ми - це завжди корисно.

А щодо митниці – це частина мого життя. Вона дала розуміння державної служби, економічних процесів, поваги й дружби в колективі, навчила відповідати за свої слова і дії.

- Тож скоро вас можна буде побачити на чолі обласної митниці?

Є така знаменита цитата, ще з XIX століття - ніколи не говори ніколи. Я можу сказати «ніколи» про сьогоднішній час. Але, думаю, що про майбутнє, як про «ніколи» - говорити не варто.

- Згідно з рішенням суду ви маєте отримати компенсацію. На що плануєте витратити?

Суд, згідно з чинним законодавством, зобов’язав виплатити мій середній заробіток за час вимушеного прогулу. Ці 5 років я, звичайно, працював і отримував дохід. Для мене ця можлива грошова компенсація, скоріше, є юридичним визнанням протиправності дій, які тоді були вчинені проти мене, а не самоціллю.

Тож ці кошти я не збираюся класти в кишеню, а передам тим, кому вони потрібні більше – малозабезпеченим, дітям у школи, людям з обмеженими можливостями. А якщо наступного разу спитаєте мене про нову адресу цих коштів, я вам відзвітую.

- Дякую за відверті відповіді.

Запитувала Оксана КОРІННА
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів