Володимир Сальдо: Динамічна програма реаліста

Сальдо, програма, реальна
Яким ми бачимо своє місто? Кожен – по-різному, але, напевно, немає людини, яка не мріяла б про комфорт, чистоту, безпеку, розвинуту економіку, добру екологію, якісну освіту і медицину, можливості культурного розвитку.

Напередодні місцевих виборів ми чуємо багато обіцянок зробити Херсон саме таким. Проте настає час, коли вибір зроблено, і від обіцянок слід переходити до справ. І тут на перший план виходять дві речі – наявність у нашого обранця чіткої і реалістичної програми дій та його спроможність стверджувати обіцяне конкретними справами.

Тож говоримо про програму Володимира Сальдо. Зараз він знову – кандидат на посаду міського голови. Тричі херсонці довіряли йому керівництво містом і тричі переконувалися – він здатен не просто бути, а працювати мером. А це, як кажуть, дві великі різниці.

- Володимире Васильовичу, свою програму Ви назвали Планом динамічного розвитку Херсона. Що під цим маєте на увазі?

У першу чергу те, що у міста немає часу чекати, поки мер буде вчитись ним управляти. Не керувати, а саме управляти як складним механізмом. Тут потрібні і знання, і досвід, і розуміння проблем. Не поверхнево, нахапавшись їх під час передвиборчої кампанії, а зсередини.

І, по-друге, теперішня ситуація в Херсоні потребує оперативності рішень і дій. Місто в такому занедбаному стані, що кожен місяць очікувань і міркувань може просто звести нанівець ті залишки міського господарства, які ще жевріють. Потрібні саме динамічні дії по відродженню порядку і розвитку Херсона і життя в ньому. Успіх городянам дасть саме динаміка позитивних зрушень.

- Давайте покроково, куди буде вести наше місто мер Сальдо?

До комфорту. На цьому я наголошую завжди. А комфорт – це дуже широке поняття, комплексне. Він неможливий без чистоти. Потрібна сучасна система прибирання та благоустрою міського простору, і таку систему я запроваджу обов’язково.

Комфорт – це відремонтовані дороги, внутрішньодворові проїзди та тротуари, працюючі зливові стоки, щоб з кожним дощем Херсон не перетворювався на болото з брудом. І ремонтувати будемо за новітніми технологіями, щоб не закопувати кошти міського бюджету щороку в нашвидку залатані діри.
Я добре розумію, що місту потрібні нові транспортні розв’язки: Миколаївське шосе – Шуменський, селище Текстильників– Таврійський, потрібно врешті-решт закінчити будівництво «МОСТОПЕРЕХОДУ». І при цьому – розширювати розворотні місця для громадського транспорту, основні магістралі та збільшувати пропускну спроможність доріг.
Комфорт – це зручна схема автобусних маршрутів і їх робота, наприклад, з 4.00 до 24.00, а не як зараз, коли о восьмій вечора з одного району до іншого не доїхати. Та й самі автобуси прийшов час міняти на сучасні середньої і великої місткості.

- В моєму розумінні комфорт – це, в першу чергу, житло.

І не лише у Вашому, а в розумінні кожної людини. Багатоквартирні будинки потребують ремонтів як і райони приватної забудови, і я планую для цього окремий напрямок бюджетного фінансування.

А хіба не вагома складова комфорту - якісна робота енерго-, водо-, теплопостачання, освітлення, утеплення стін і фарбування фасадів, ремонт дахів і ліфтів? Ці напрямки до своєї програми я включив. Хочу закупити сертифіковане обладнання для дитячих і спортивних майданчиків.
І дуже важливо: комфортне місто – це зелене місто. Як і всім херсонцям, мені болить, коли бачу сьогоднішній стан зелених насаджень. Тому я обов’язково відновлю всі парки, сквери і зелени зони, системи їх поливу, організую місця для відпочинку і занять спортом. У зелених локаціях міста з’являться «Фонтанні містечка». Пам’ятаєте, як ми раніше робили до Дня міста? Кожного року – нові об’єкти–подарунки Херсону.

Так ось, найближчими подарунками стануть оновлена та подовжена міська Набережна та облаштований Дніпровський схил у Парку Слави. Засяє «Вечірній Херсон» – підсвітлені фасади і святкове оформлення вулиць. З’явиться велосипедний Херсон з велосипедною мережею та інфраструктурою з велопарковками. Зроблю це обов’язково.
- А де ж на все це брати гроші?

Заробляти. У розвинених країнах економіка багато в чому спирається на малий та середній бізнес. Тут і наповнення бюджету, і збільшення кількості робочих місць, ірозвиток хабів, стартапів, крафтових локацій. Я дуже хочу, аби підприємці прагнули будувати свій бізнес саме в Херсоні. Звичайно, що для цього потрібні відповідні умови. Створити їх – завдання влади, тобто мера і міської ради.
Дивіться, у нас прекрасні виші, а молоді люди отримують тут освіту та їдуть геть, бо немає де застосувати свої знання. Ми запровадимо програму втілення в життя креативних ідей розвитку території, куди залучимо інтелектуальний потенціал ВНЗ міста.
І настає, нарешті, час для відродження туристичного потенціалу нашого регіону, створення умов для перебування в Херсоні транзитних туристів. Чи не так? Тут у мене є амбітна, але цілком реальна ідея – вивести за межі міста в’язницю по Перекопській і на її території створити історично-архітектурний комплекс «Херсонський арсенал». Настає час знову будувати – різні об’єкти, великі і маленькі, за різні кошти – приватні і бюджетні, але саме будувати місто.
Я не обіцяю п’ятирічку в чотири роки. Просто не звик до будівництва повітряних замків. Але системна реалізація цих напрямків дозволить нам суттєво збільшувати економічні можливості міста. І тоді будемо впевнено реалізовувати ще одну частину моєї програми – турботливе місто.
- На фоні того, що у нашій країні соціальні програми скорочуються?

Будь-яке місто має дбати про своїх мешканців. Я хочу взяти за основу найкращі європейські практики, соціальні карти містян там – буденність. У нас запрацює «Соціальна карта херсонця» – персоніфікована карта з електронним додатком, щоб їздити за дешевшим тарифом у маршрутках, тролейбусах та ліфтах, отримувати знижку на інші муніципальні послуги, зокрема в аптеках, мати вільний доступ до інформації про роботу та послуги всіх міських об’єктів, підключатися до електронних реєстрів (медичних закладів, запису до шкіл і садків, інших міських установ), отримувати довідки про реєстрацію без черг.
Вважаю, що місту потрібен Фонд соціальної підтримки городян, щоб проводити персональні доплати пенсіонерам і тим херсонцям, які не можуть отримувати державні допомоги.
Вже декілька років у риториці українських політиків лунає слово «інклюзивність». А ми зробимо її реальністю, аби створити доступне міське середовище для людей з інвалідністю, мам з дитячими візочками. Будемо підтримувати медиків та освітян через окремі надбавки, а молодих спеціалістів зацікавлювати соціальним житлом і соціальними пакетами. Створимо «Материнський сервіс» – повну базу всіх дитячих розвиваючих занять і гуртків усіх напрямків, спортивні секції.
- І після всього цього будете казати, що Ви – не мрійник?

Я реаліст і дуже добре знаю потенційні можливості Херсона. Мені було соромно нещодавно читати, що за рейтингом українських міст, комфортних для життя, він уже другий рік поспіль є останнім з усіх обласних центрів. Миколаїв у середині, а наше місто пасе задніх. Так не має бути і не буде.
Надпис «Благополучный град Херсон» ми зробили колись на в’їзді до міста невипадково. Воно має знову таким стати – здоровим, культурним, екологічним, сучасним і працюючим.

Успішним, бо до успіху ми приречені. А, якщо ви хочете добитися успіху, уникайте шести вад: сонливості, ліні, страху, гніву, ледарства і нерішучості. Це не мої слова, Конфуція - дуже точні.

Олег ОСІННІЙ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів