Казковий світ кераміки у Херсоні

Казковий світ кераміки у Херсоні
Для херсонців зимові свята – чудовий привід провести більше часу з рідними та близькими. Проте можна не лише насолоджуватись смачними стравами...

А, наприклад, завітати в гості до казкового світу. Заінтриговані?

Тоді хутчіш збирайтесь до Херсонського художнього музею.

«Керамічна казка» - саме так називається нова цікава виставка, яка відкрилась у Херсоні 5 січня.

Експозиція складається із 147 предметів. Це унікальна колекції двох старовинних російських гончарних промислів – «Гжель» та «Димківська іграшка».

...50-90-ті роки минулого століття, саме цей часовий проміжок охоплює представлений фарфор відомих українських заводів (Полонський, Городницький, Київський експериментальний та Слов'янський керамічний комбінат).

"Порцеляновими речами здебільшого доповнюється якась виставка. Вони декоративні, інтер'єрні. Але цього разу ми вирішили розпочати рік з малої скульптури і зробити це першою виставкою у 20 році.

По-перше, це цікаво. Давно була така ідея у співробітників. І саме ідея, щоб зібрати різні роботи, різні речі. Тобто тут не одна виставка, тут їх три", - розповіла наукова співробітниця інформаційного відділу Херсонського художнього музею Альбіна Єрмакова.


До речі, подібної колекції немає в жодному обласному музеї України! Деякі експонати приносили люди, коли знаходили їх у власних помешканнях. А за деякими співробітникам музею довелось буквально полювати.

Перемовини з авторами, подорожі та перевезення крихкої фігурки у звичайному купе у кількох коробках – і все це заради того, аби музей отримав унікальний експонат.

Найрідкісніший експонат виставки – колекція фігурок Городницького порцелянового заводу відомих авторів Зяблових. Колекція має назву «Цирк». У певних колекціях можна зустріти 3 подібні роботи. Але у Херсонському художньому музеї зібрана повна колекція – усі 5 робіт.

Також на виставці можна побачити роботи українських майстрів Київського заводу керамічних виробів.

І ці фігурки нам більше знайомі, тому що вони є майже у кожній родині - передаються, як кажуть - від батька до сина.

Димківська іграшка – це старий вид промислу, бо пам'ятають його історики ще з 16 століття. З'являється він як ярмарковий продукт, пов'язаний з народним святом.

Перші іграшки виникли як свистульки невеликого розміру. Потім все перевтілюється в цілий димківський світ. Тут і відомі барині, і коники, і півники.

Багато хто з нас знає гель саме завдяки її кольорам – білому та синьому. Проте на виставці можна побачити і кольорову гжель - мальорку. Усі барвники натуральні, добуті з кольорової глини.

До кінця зими херсонці та гості міста матимуть змогу поринути у казковий світ кераміки. Тож поспішайте!

Олена ПІМЕНОВА
Фото автора

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів