За Головою НБУ - кримінал

Коли політики йдуть у владу, то у передвиборчому процесі постійно говорять про те, що після того, як вони будуть там – на «владних пагорбах», життя в Україні однозначно покращиться...

Про це говорили всі: Кучма, Ющенко, Янукович, Тимошенко... і ще десятки інших політиків. Проходив час, вони сідали у крісла. І життя... З кожною миттю насправді змінювалося... Жити «пересічним громадянам», «маленьким українцям» ставало все гірше й гірше.

Нарешті народ не витримав і здійснив... хтось каже «революцію», хтось каже «переворот», хтось говорить про «насильницьке захоплення влади» – у кожного власна думка, власні оцінки того, що відбувається в Україні останній рік. Називайте як завгодно, головне який результат!

На фоні збройного протистояння, на фоні кривавих подій, на фоні людських смертей, а можливо й на їх кістках, до влади прийшли нові, але такі «старі» обличчя. І що?

І все почалося з початку, все закрутилося знову... І вийшло? Вийшло на «круги своя». Тільки до влади привели не тих, а цих. А чи змінилося щось на краще, для «пересічних», для «маленьких»...

Ті, хто керують сьогодні роблять ті ж самі «помилки». Чи, все ж, правильніше сказати ті ж самі «заплановані» кроки? Тільки роблять вони їх вже «для себе», «під себе», у «власних інтересах».

Чи є сенс трясти кулаками у повітрі, тим самим «маленьким»? Від них знову «нічого не залежить»? Вони привели у владу тих, хто цього так прагнув, а яким шляхом: «омани», «підкупу», «залякування», тим, хто опанував себе на «владних пагорбах», це вже не цікаво...

За час перебування при «прямій» владі Яценюка, Турчинова тепер вже й Порошенка, ситуація стала настільки поганою, що новий Міністр-іноземець не криючись заявив, що ситуація вже не патова, а матова. Країна вже не стоїть перед прірвою, її «одна нога» вже там...

Хоча, пан Яценюк тут же спробував виправити ситуацію, і намагався «замазати» дірку у «світлому образі», яку пробив «незалежний» Міністр, але не вийшло – не повірили. Тоді прозвучала інша фраза – «поповнювати золотовалютні запаси немає чим, окрім як новими запозиченнями». Все. Крапка! Ситуація ясна.

Куди ж поділося золото?

По це детально я писав у своєму матеріалі «Золотовалютных запасов все меньше и менше», де детально розповів про те, як золото зникає із державних «засік».

Говорив я й про те, що у Верховній Раді зареєстрований законопроект щодо звернення до Президента про відкликання з посади Голови НБУ пані Гонтарєвої.

Слід сказати, що цими днями у ЗМІ з'явилася інформація, відповідно до якої Київський міський суд зобов'язав прокуратуру Києва відкрити кримінальне провадження стосовного голови Національного банку України В. Гонтарєвої. Прокуратура підозрює її у тому, що вона зловживає службовим становищем із метою одержання неправомірної вигоди (ст. 364 Кримінального кодексу України).

Нагадаю, що саме за часів пані Гонтарєвої на посаді керівника Нацбанку, гривня почала стрімке падіння, а золотовалютні запаси з кожним днем тануть просто на очах.

За логікою речей саме з керівника НБУ й треба спитати, як таке могло статися, що ситуація із національною валютою стрімко погіршується.

Нагадаю, що пані Гонтарєва приведена на цю посаду за поданням Петра Порошенка, і колись з ним активно співпрацювала.

Ситуація дає підстави запитати і у Президента: які дії він вжив для того, аби стабілізувати гривню, а не тільки власні заощадження, тих, хто при «кермі».

Цілком розумним було б, якби «коаліціанти», у боротьбі за покращення життя народу, про що вони не перестають постійно говорити, – зробили би насправді рішучий крок спрямований на виправлення ситуації. Реально працювати і брати на себе відповідальність, це не голослівні заяви з трибуни розкидати та кулаками махати.

Що ж планує зробити «більшість»? Може все ж розгляне питання про відставку Голови НБУ? Ні. Ми з вами на таку дію з їхнього боку не можемо навіть сподіватися (це ж креатура Президента). Коаліція не має наміру піднімати питання відставки Голови НБУ. Про це сьогодні «більшість» заявила устами народного депутата від «Батьківщини» Сергія Соболєва (головного люстратора держави).

От вам і турбота про «маленьких»

Думаю, що «маленькі» спроможні самі для себе дати відповідь на прості питання: «Хто виграє від того, що курс долара зростає? – Той, хто має доларів». «Хто виграє ще більше? – Той, у кого багато доларів!». «Чиї інтереси представляє нинішній Голова НБУ?»... Явно не тих, у кого доларів немає взагалі...

Змагатися із бабусями та дідусями на мітингах... Валити пам'ятники... Бити «обличчя» міському голові, коли у тебе за плечима десяток автоматників... Цілувати стерилізовану землю... Бити себе у груди і «рвати тільняшку» за ідеї «майдану»... Яскраве видовище.

«За чий рахунок цей банкет?». Не повірите за ваш, за рахунок тих, хто «продався». «Гуляймо! Все оплачено!» От хлопці і гуляють.

Які там були «диктаторські» Закони від 16 січня? У який спосіб їх приймали? А... «у неконституційний»...

Сьогодні у нас із Конституцією демократією все добре... ми її замінили (а може відмінили)... пригадайте призначення членів та керівний склад ВРУ.

Комусь не подобається? Ха! За все «проплачено» під час виборів. Ось вам, і подарунки. Ось вам, і дитячі майданчики. Ось вам, і плата за голосування. Ось вам – розплата...

Сергій ОСОЛОДКІН

Фото УНІАН

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів