А ви – перевели годинник?

У ніч з 25 на 26 жовтня Україна перейшла на зимовий час. Стрілки годинника необхідно було перевести на одну годину назад.

Вперше у світі стрілку годинника перевела Великобританія - в 1908 році, обґрунтувавши це завданнями економії і більш раціональним розподілом електроенергії упродовж доби.

Сьогодні сезонний час використовується майже в 80 країнах. Проте у деяких же країнах, замість того, щоб переводити стрілки годинника, залежно від сезону, міняють режим роботи - влітку на більш ранній, а взимку - навпаки.

В Україні перехід на зимовий час здійснюється з 1996 року, відповідно до постанови Кабінету міністрів. У січні Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонувало відмовитися від переведення годинників на літній і зимовий час, однак пропозиція не була підтримана.

Варто відзначити, що ще у вересні 2011 року Верховна Рада прийняла постанову про скасування переходу на зимовий час слідом за аналогічним рішенням у Росії та Білорусії. Однак після цього обласні ради західних областей, ряд міністерств і відомств, деякі вчені і політики закликали скасувати таке рішення, мотивуючи це тим, що майже вся територія України знаходиться у другому часовому поясі.

Крім того, в Закарпатті ухвалили рішення починати робочий день на годину пізніше. Пізніше спікер парламенту Володимир Литвин визнав, що відмова від зимового часу була поспішною і непродуманою, і в жовтні 2011 року народні депутати скасували постанову про скасування переходу на зимовий час.

Також передбачалося, що в жовтні 2012 року Україна востаннє змінить час, проте поки країна продовжує переводити стрілки годинника вперед навесні і назад восени.

Незважаючи на те, що українці отримають додаткову годину, яку втратили в березні, фахівці запевняють, що перехід на зимовий час також може негативно позначитися на здоров'ї. У першу чергу через те, що адаптуватися до нового режиму завжди складно.

З цієї причини можуть розвинутися проблеми зі сном і з'явитись відчуття надмірної втоми. На цьому ґрунті може похитнутися імунітет, що загрожує нездужанням, застудами, загостреннями хронічних недуг.

Щоб організму було простіше адаптуватися до нового режиму, фахівці рекомендують не відступати від свого звичного недільного графіка, в тому числі і прийомів їжі. Вдень прогулюватись на свіжому повітрі. А лягати спати в суботу і вставати в неділю у звичний час.

Фахівці наголошують, що багато сучасних людей приділяють мало уваги такому питанню, як сон. Але насправді, є цілі наукові дослідження під назвою «фізіологія сну», які фокусуються на важливості правильного сну.

Таким чином, багато людей не отримують достатньо часу сну щодня і багато інших не отримують належної якості сну. Якщо ви думаєте, що сон - це просто певний період часу з вашого повсякденного життя, подумайте ще раз.

Сон - є ключем до здорового тіла і краси. Не думайте про сон, як про розкіш, думайте про нього, як про необхідність! Корисний сон – це відновлення вашої молодості! Тож слідкуйте за своїм здоров'ям завжди, не дивлячись на стрілки годинника. І пам'ятайте головний годинник цокотить у ваших грудях, бережіть його!

Тетяна БОЙКО

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів