"Наш край" вимагає ввести мораторій на підвищення тарифів на тепло на опалювальний сезон 2021–2022

Наш край, тарифи, мораторій
Опалювальний сезон 2021-2022 обіцяє стати найскладнішим в історії незалежної України. Адже влада безвідповідально заявляє, що тарифи зростати не будуть, самостійно заклавши механізми неминучого подорожчання тепла уже найближчим часом.

Про це заявив співголова політичної партії «Наш край» Олександр Мазурчак: «Річний тариф на газ для населення у різних постачальників складає від 7,96 до 13,5 грн/м3 (з ПДВ без транспортування). Найдешевший – НАК «Нафтогаз». Але його умови жорсткі і не прозорі. По-перше, 100% передплата. У теплогенеруючих компаній немає таких обігових коштів наперед. Відповідно, треба брати кредити під відсоток, який одразу стане причиною збільшення тарифу.

По-друге, є умова «Нафтогазу» про ліміт газу за фіксованою ціною. Адже ціна 7,96 стосується лише газу, отриманого в межах ліміту, який буде визначений для кожної громади на основі середніх показників за минулі кілька років. Буде холодна зима і вийдете за ліміт минулих теплих зим? Надлишок отримаєте по європейській ціні — понад 20 гривень за куб. Саме тому трирічні контракти з «Нафтогазом» уклали лише трохи більше половини виробників тепла. А це може призвести взагалі до зриву опалювального сезону», — повідомив Олександр Мазурчак.

Співголова «Нашого краю» нагадав, що уряд постійно наголошує, що віднині він не має жодного стосунку до формування тарифів. Але саме уряд разом з «Нафтогазом» створив умови, які вимушено призведуть до різкого здорожчання тарифів через стрибок цін на газ: «Заяви уряду, що люди в цей опалювальний сезон не відчують збільшення цін на газ на європейських біржах, виглядають цинічними та непрофесійними, адже рахунки за опалення для українських громадян з цієї причини збільшаться в 1,5-2 рази. Уряду потрібно негайно займатися створенням загальнодержавної програми енергоефективності, яка б допомогла громадам перейти на економне використання ресурсів».

А громадам на думку співголови «Нашого краю» потрібно не чекати добрих новин від уряду, а негайно адаптуватися до нових умов, аби не замерзнути взимку: «Потрібно негайно запровадити моніторинг споживання тепла та електроенергії соціальними і бюджетними установами. Контроль і аналіз показників покаже, де можна легко зекономити ресурс. Треба вжити заходів економії в приміщеннях комунальних закладів (де це можливо): зменшувати подачу тепла вночі, у вихідні дні та під час канікул. Негайно почати втілювати дешеві та швидкоокупні програми енергоефективності: заміна лампочок на енергоощадні, встановлення утилізаторів тепла на котлах, утеплення приміщень та передусім вікон, заміна насосів та енергозатратних приладів. Звернути увагу на програми енергоефективності, під які дають дешеві та вигідні кредити Нефко (NEFCO) чи ЄБРР», — підсумував Олександр Мазурчак.

«Наш край» вимагає ввести мораторій на підвищення тарифів на тепло на опалювальний сезон 2021–2022 та передбачити в державному бюджеті компенсацію різниці у вартості тепла.

Водночас для недопущення подібних ситуацій необхідно спрямовувати весь газ власного видобутку («Укргазвидобування») на потреби населення, включаючи виробництво тепла для населення. Газу власного видобутку достатньо для задоволення всіх потреб населення — видобуток складає близько 13,8 млрд м3, а споживання – трохи більше 13 млрд м3 (8,2 млрд м3 напряму та 5 млрд м3 для виробників тепла для населення). З таким підходом можна навіть зменшити тарифи на газ та тепло для населення.

ПП НАШ КРАЙ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон