Порошенко вимагає запровадити кримінальну відповідальність за співпрацю з агресором

Порошенко, пропаганда,  законопроект
Партія Порошенка ініціює законопроекти, спрямовані на боротьбу з російською пропагандою та протидію колабораціонізму.

Як зазначає лідер партії, «Європейська Солідарність» підтримала рішення РНБО щодо санкцій проти де-факто російських телеканалів «112 Україна», «NewsOne» та «Zik». Однак цього кроку недостатньо, каже Порошенко.

Потрібно запровадити жорстку кримінальну відповідальність за умисне і добровільне співробітництво громадянин України з країною-агресором в інтересах країни-агресора і на шкоду національній безпеці України та її союзникам. Це стосується й одного з лідерів проросійської партії ОПЗЖ Віктора Медведчука, говорить Петро Порошенко.

В ефірі телеканалу «Прямий» п’ятий Президент наголосив: «Медведчук – точно колаборант. Я маю текст законопроекту. Змістовна частина колаборації полягає в чому? Публічні заклики, спрямовані на підтримку чи співробітництво з державою-агресором або з окупаційною владою. Заклики, щоб ми вели переговори з терористами, заклики виведення Росії із політичної відповідальності за агресію проти України, які неодноразово робили представники ОПЗЖ. Це 100% ознака колаборації», – говорить Порошенко.

«Організація масових заходів політичного характеру, пікетування, демонстрації в рамках співробітництва з державою-агресором, з метою сприяння та надання їм допомоги в здійсненні агресивних дій проти України», – перераховує п’ятий Президент.

«Неодноразове розміщення та розгортання інформаційної кампанії, в тому числі і в мережі Інтернет з підтримкою дій держави – агресора в здійснені агресії проти України», – наголосив лідер «Європейської Солідарності».

«Треба не просто застосовувати санкції до телеканалів, а й дати державі важелі для протидії гібридній агресії, в тому числі в інформаційній сфері», – переконаний Порошенко. Він закликав патріотичні демократичні сили в українському парламенті підтримати ці законопроекти.

На переконання «Європейської Солідарності», це буде моментом істини і лакмусовим папірцем - хто на ділі чи тільки на словах захищає національні інтереси України. Як відомо, 5 лютого 2019 року під час президентської каденції Петра Порошенка Генеральна прокуратура порушила кримінальне провадження проти Віктора Медведчука за статтями ч.1 ст.110 (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України) і ч.1 ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу. Після перемоги на президентських виборах Володимира Зеленського навесні 2019 року Віктор Медведчук сформував свій телевізійний холдинг. Через це з каналу «Zik» у червні 2019 року на знак протесту звільняється практично весь журналістський колектив, серед них Вахтанг Кіпіані, Сергій Рахманін, Тетяна Даниленко та інші відомі журналісти.

За даними видання НВ Офіс президента Зеленського у жовтні 2019 року домовився про інформаційну співпрацю з телеканалами Медведчука. Зокрема, домовився про те, що медіагрупа не критикує особисто президента. А ще Банкова отримала право частково затверджувати гостей в студії 112, ZIK, NewsONE, посилаючи їм список дозволених і неугодних спікерів – повідомило джерело НВ з оточення Зеленського. За даними НВ, переговори з «медведчуками» вів заступник керівника Офісу Кирило Тимошенко. Він подібні переговори спростовує. «Згодом в ОПУ помітили, що такий контроль не є ефективним: критика влади переключилася на партію Слуга народу, а це все одно вплинуло на падіння рейтингів президента і всієї влади загалом. Однією з причин зниження підтримки в оточенні президента стали вважати мовлення медіагрупи, підконтрольної Медведчуку», - пише видання.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів