Співчуття від державних аудиторів

Південний офіс Держаудитслужби України, Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області,відомча профспілкова організація, у зв'язку з гіркою втратою Почесного працівника державної контрольно-ревізійної служби в Україні Косія Григорія Миколайовича, колишнього начальника КРУ в Херсонській області, щиро співчувають його рідним і близьким.

Григорій Миколайович Косій. Народився 15 вересня 1922 року в м. Могилів-Подільському Вінницької області в сім'ї службовців

Був командиром взводу, командиром батареї, начальником розвідки артдивізіону. Отримав бойові ордени "Червоної зірки", "Вітчизняної війни ІІ ст.", медалі "За оборону Кавказу" ,"За перемогу над Німеччиною у Великій вітчизняній війні 1941-1945 р." ,"За визволення Праги".

Заочно закінчив Одеський кредитно-економічний інститут (1963 рік) і понад 33 роки очолював контрольно-ревізійну службу Херсонщини. На пенсію вийшов у квітні 1996 р.

У 2002 році Григорія Миколайовича Косія нагороджено нагрудним знаком "Почесний працівник державної контрольно-ревізійної служби в Україні" у зв'язку з 80-літтям від дня народження та з нагоди 10-ої річниці заснування ДКРС України.

Діяльність Г.М. Косія на посаді керівника контрольно-ревізійної служби області заслуговує на окрему книгу захоплюючих мемуарів.

Приміром, під час ревізії фінансово-господарської діяльності Херсонської кондитерської фабрики ім. Войкова за 1964-1965 роки встановлено, що її керівництво не забезпечило виконання плану випуску продукції в асортименті (в середньому 53,7% плану).

Погана організація найманого транспорту при перевезенні вантажів, готової продукції до залізниці, несвоєчасне відвантаження вантажів, а також несвоєчасний злив патоки з цистерн та повернення їх постачальником – призвели до штрафів, які склали у 1965 році 18,2 тисячі карбованців.

Реалізація продукції, випущеної у завищених проти плану обсягах, була несвоєчасною. Фабрика при цьому понесла збитків на суму 2,5 тисячі карбованців. З боку керівництва був відсутній належний контроль за відпуском сировини у виробництво, обліком напівфабрикатів та готової продукції у відповідності з нормами.

Все це призвело до того, що у цукерковому цеху мали місце значні перевитрати сировини відповідно до уніфікованих рецептур, що завдало збитків державі в сумі майже 30 тисяч карбованців. Загальна сума збитків по фабриці склала близько 50 тисяч карбованців. За матеріалами КРУ 10 посадових осіб притягнуто до матеріальної та дисциплінарної відповідальності.

У 80-ті роки було проведено багато цікавих ревізій. Найрезонансніша - ревізія гранітного цеху Херсонського комбінату комунальних підприємств. Користуючись безконтрольністю з боку керівника комбінату, начальник гранітного цеху незаконно списувала граніт, який використовувався для виготовлення пам'ятників за індивідуальними замовленнями громадян.

Майстри та робочі цього цеху привласнювали гроші замовників за установку виготовлених пам'ятників. По домовленості з клієнтурою, гранітним цехом систематично виконувалися роботи з виготовлення портретів і текстів на обелісках, покриття їх сусальним золотом без оформлення відповідних документів. Гроші за такі роботи привласнювалися.

Всього ж було отримано понад 38 тисяч карбованців. Народний суд засудив шістьох винних осіб за допущені порушення та зловживання на різні строки позбавлення волі.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби
в Херсонській області

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів