Успішний президентський бізнес…

Скільки вам треба часу для того, аби витратити «зайвих» 10 грн? Секунд 10? І тільки для того, аби вирішити, на що саме їх не вистачить. А на 100 грн? При сьогоднішніх цінах на ринку? Не більше 1 хвилини.

Саме стільки часу вистачить продавчині м'ясного відділу аби зважити вам пару кілограмів більш-менш доброго м'яса. А якщо 1000 грн? Тут настає ступор...

А скільки треба часу аби витратити мільярд та не гривень, а доларів? Проблема? Замислилися? Вашої фантазії не вистачає? Вам знадобиться для цього все ваше життя. Зрозуміло, якщо ви не починаєте з «джерел»: з панчіх і літака.

Як правило ті, хто мають статок у мільярд, ті мають й все до нього: квартиру, точніше маєток; літак, чи їх флотилію; заміський будиночок у Канах і т.д. Тому й виникне проблема: куди витрачати? У вас вже все є...

А тепер розглянемо ситуацію із продажем. У вас останні недіряві шкарпетки, а вам вкрай потрібні гроші, ви ж не віддасте їх задурно? Ви спробуєте вторгувати якомога більше, ну, хоч на 10 копійок.

А тепер уявіть, що ваші активи коштують мільярди. Чи будете ви їх продавати за мільйони? Ось так і Президент. Чого він повинен продавати успішний мільярдний бізнес по «бросовой цене»? А-а-а-а, Конституція? А-а-а-а, обіцянки продати власний бізнес у разі обрання на посаду. Ну, тоді аргументи вагомі!

От тільки, хто ж захоче виконувати Конституцію і залишаться без мільярдів? Ви б захотіли? А чого ви цього вимагаєте від Президента? А-а-а-а, тому, що він Президент... Так, аргумент слушний! А якщо він Президент тільки трішечки?

Ну, всього на 5 років, а бізнесмен на все життя? А-а-а-а, чого поперся у Президенти? Ну, для того аби заробити. Вас таке не влаштовує... Зрозуміло...

Це зрозуміло вам – людині, у якої виникають проблеми на рівні витрати «зайвих» 1000 грн. Ви вже не знаєте куди стільки грошей дівати. У тих, хто «на пагорбі» інші проблеми.

Скандальна історія, яка стала набуттям всього світового товариства завдяки так званим «панамським документам» сколихнула світ. Але, чи сказала вона щось нове українцям?

Невже ви до цього не знали, що Петро Порошенко володіє таким виробництвом як фірма «Рошен»? Чи ви не знали, що філії підприємства успішно працюють на території Росії? Знали. А чого ж ви тоді здивувалися?

Чи ви не знали, що вже майже половину каденції Петро Олексійович обіцяє «продати» «Рошен». Всі про це чули, знали, і нічого, мовчали цілих 2 роки.

І, нарешті, коли Президент чесно «позбувся» бізнесу передав його у «сліпий траст», то всі про це заговорили у голос? А-а-а-а, вас не це здивувало? А що? Те, що у Президента виявляється є офшорна компанія, через яку він вивів успішний бізнес з території України? Є! Більш того, не одна!

Ну, та вам же пояснили його юристи і підлабузники, що це «єдиний можливий варіант ведення бізнесу». Всі одразу заспокоїлися. Ви, ні? Чому? Що вас хвилює? Моральний бік справи? Ну, батенька... Вас можна зрозуміти. Ну-у-у-у, не зовсім мабуть етично для Президента займатися власними справи у той час, як країна на частині територій веде антитерористичну операцію.

Мабуть не зовсім етично й те, що Ліпетська фабрика «Рошен» не згортає виробництво, а нарощує його. Що у Росії будуються ще дві філії. Мабуть не зовсім етично й те, що Президент, у той час, як громадяни країни жебракують – «зробив» мільярд...

А чи сильно ви здивуєтеся, якщо я скажу, що Порошенко й досі тихо, без зайвої уваги з боку громадськості продовжує володіти безліччю активів (окрім Roshen), але й далі продовжує мовчати про їх подальшу долю? Він не сказав ні слова чи збирається продати їх, або передати в управління «сліпому трасту».

«Структура бізнесу Порошенка»

Мабуть ви звернули увагу на такий маленький нюанс: у матеріалах Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань, у поясненнях, які давали юристи Президента, у заяві, яку зробив фонд Ротшильдів звучить конкретне формулювання «кондитерський бізнес», прямий натяк на Рошен.

А що буде з усім іншим, чим володіє пан Порошенко: аграрний бізнес, медіа-ресурси, промислові об'єкти, масштабні будівельні проекти? Чи знаєте ви, що аграрні підприємства Президента анітрохи не поступаються по своїх масштабах кондитерським. Не знали? Знайте! Їх передадуть «сліпому»?

А чи знаєте ви, що таке «сліпий траст»? Це – управляюча компанія, яка не може розірвати договір з Порошенком до того моменту, допоки він Президент. Чи буде розірваний Договір потім? Так, мабуть вже наступного дня після того, як він складе з себе повноваження. «Сліпий траст» не має права надавати власнику будь-яку інформацію про його активи і стан бізнесу. Смішно!

Розумієте у чому різниця термінів: «управляти» і «продати». Порошенко не продав бізнес, як того вимагає Конституція, він тільки перестав оперативно ним управляти, як власник. Так, номінально активи передані в управління третій особі, але хіба власник забуде, що він власник?

Хіба добрі батьки забувають про своє дитя, навіть коли «дитинці» за 50 чи 60? Хіба власник забуде, що це його активи? Хіба «передача в управління» позбавляє його права думати про те, аби бізнес розвивався і міцнів? Президент – посада тимчасова. Власник – на все життя. Чи зникла у Президента «мотивація» розвивати і плекати бізнес? Чи насправді «траст» вирішив «конфлікт інтересів»? Каденція закінчиться, а бізнес? Ось він – процвітає.

Я думаю, що ви прекрасно розумієте, що Порошенко не особисто управляє кожною фабрикою, заводом, агрофірмою чи медіа-ресурсом. Для цього є структура менеджменту, вона була раніш, вона залишилася й зараз. Ані справжній господар, ані менеджмент після переходу в «сліпий траст» не змінилися.

Всі, хто були при посадах, вони там й залишилися. То, як ви думаєте, чи будуть вони доповідати власнику про те, як розгортаються події на підприємствах? Чи багато у нього залишатиметься часу на керівництво державою? Тим більше, що всі хто знає Порошенко, в один голос заявляють: він дуже недовірлива людина – всі основні активи оформлені на нього, а не на підставних осіб, як у інших «злиденних» мільярдерів.

І загальне управління бізнесом він ніколи не перекладав на когось. Всіма справами, окрім поточного керування, він завжди займається сам, постійно тримаючи руку «на пульсі». То, чи змінився він після появи «сліпого трасту»? Чи втратить менеджмент, який живе і працює не десь там, у Ротшильдів, а тут, в Україні, реальні стосунки із кінцевим бенефіціаром?

«Активи бізнесу Порошенка»


Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон