Александр Вилкул: Основной Закон государства должен работать при любых условиях

Сегодня, 28 июня – День Конституции Украины, Основного Закона нашего государства. Однако сейчас эта праздничная дата, скорее, является поводом для тревоги...

Чтобы убедиться в этом, достаточно внимательно прочитать второй раздел Конституции, в котором перечислены права и свободы граждан Украины.

А еще стоит посмотреть, какие документы принимаются провластным большинством в парламенте, ведь каждый второй из них нарушает Основной Закон.

И что, по этому поводу кто-то выражает возмущение? Где Конституционный Суд? Все нарушения оправдываются политической целесообразностью. На мой взгляд, Основной Закон государства должен работать при любых условиях, на то он и Основной Закон.

Предлагаю каждому протестировать Основной Закон на предмет соответствия некоторых его положений реалиям своей нынешней жизни:

Стаття 22. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Стаття 27. Обов'язок держави - захищати життя людини.

Стаття 34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Стаття 38. Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах.

Стаття 43. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Стаття 46. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Стаття 48. Кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.

Стаття 49. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена.

Стаття 53. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

Стаття 55. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон