У ХДУ відзначили Міжнародний день рідної мови

Наприкінці минулого тижня у Херсонському державному університеті відбувся виховний захід для студентської молоді «Ми ніколи не зрічемося рідної мови», проведення якого зініціював Український культурний центр (УКЦ) ХДУ.

Привітати студентів прийшли поважні гості: голова Херсонського обласного відділення Національної спілки письменників України, поет Василь Загороднюк, поет і журналіст, заслужений діяч мистецтв України Валерій Кулик та голова Херсонського об'єднання Всеукраїнського культурно-просвітницького товариства «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка, письменник Олег Олексюк.

«Сьогодні ми зібралися тут, аби з'ясувати, що таке мова, яке її значення в життя людини, що є архіважливе. І в цьому не потрібно кожного з нас переконувати, але про це треба говорити. Мова – це інформаційний простір, це те, що його наповнює. І яким є це інформаційне наповнення – такими будемо і ми», – зазначив Василь Загороднюк.

У свою чергу Валерій Кулик відмітив значимість заходу, який проходить напередодні свята і піднімає наші серця до найвищої вершини – до рідної мови. «У світі немає малих народів, а українська мова надто шанована в світі. І сьогодні я хотів би сказати про те, що мова рідна, яка прийшла до нас із молоком матері, із тим повітрям, що ми вперше вдихнули у свої груди, на якій землі, під якими зорями, під якими небесами... Я думаю, що всі ці істини живуть в людині. І які б ми не були мудрі, розумні, а все-таки повертаємо свої погляди до рідної землі, до рідної матері, до рідної домівки», – вважає Валерій Павлович.

Про діяльність Всеукраїнського культурно-просвітницького товариства «Просвіта», про нові друковані видання та про заходи щодо утвердження української мови розповів студентам Олег Олексюк. «Товариство «Просвіта», яке я очолюю, продовжує традиції, започатковані освітянами України. Я бачу, скільки талановитої молоді зараз пише, і пише саме українською мовою. І тому, аби підтримати обдаровану юнь, ми друкуємо в нашому спеціальному альманасі твори молодих авторів», – відзначив Олег Васильович, і користуючись нагодою, запропонував студентам ХДУ долучитися до їх числа.

Митці слова побажали молоді берегти і захищати рідну мову, а також нагадали присутнім, що всі вони живуть на козацьких просторах і належать до великого, славного українського роду.

Наостанок гостей та учасників заходу своїм виступом порадував народний фольклорний ансамбль «Славутянка» УКЦ ХДУ, у талановитому виконанні якого прозвучали чудові українські пісні.

Прес-центр ХДУ

фото Прес-центр ХДУ

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон