Сьогодні починається Великий піст

Одне з найбільш значущих подій в житті всіх православних – Великий піст 2015 має величезне значення, як правило, для віруючої людини, знайомої з історією його виникнення і значенням.

Великий піст 2015 року починається 23 лютого і триватиме до 11 квітня, що становить в цілому шість тижнів - цей піст приурочений до світлого свята Великодня.

Традиції виникнення та правила посту описані ще в Старому завіті. Ісус Христос 40 днів провів у пустелі, відмовляючись від води і пиття, заради спокутування гріхів людських. Після цього він повернувся в Єрусалим і прийняв мученицьку смерть на хресті, рятуючи душі людей. В ім'я цього подвигу і був установлений апостолами Великий Піст.

На зорі християнства такий пост був своєрідною перевіркою стійкості язичника, який бажає поміняти віру, в цей час звернення було тільки добровільним і дорослим. Людині, яка вирішила стати християнином, потрібно було довести свою відданість догматам нової релігії.

З плином часу значення Посту сильно змінилося, тепер церква наказувала постити всім християнам заради наближення до Господа. 40 днів посту – це дорога, яка дає можливість розширити свої духовні можливості, відмовитися від звичної марноти і стати трохи ближче до Бога.

Але, найголовніше, для всіх християн не забувати про те, що являє собою цей час. Просте обмеження в їжі – це ще не слідування вірі в Бога і не дотримання завітів церкви, тут набагато важливіше духовне - коли людина повинна відмовитися від усіх низинних бажань і задоволень, вести по-справжньому безгрішне і правильне життя.

Не їсти скоромну їжу, не порушувати навіть найменші заповіді, відмовитися від усіх розваг, тілесних контактів, прощати всіх, думати про хороше і молитися за всіх – ось гідне завдання для всіх християн.

Фото Олександр КОРНЯКОВ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів