«Скіфію» промоніторили…

У січні поточного року був здійснений моніторинг 5 обласних державних телекомпаній, серед яких опинилася і ХОДТРК «Скіфія».

Про результати моніторингу, який провела громадська організація «Телекритика», говорили сьогодні у місті Херсоні, під час засідання «круглого столу». Громадська організація «Телекритика» здійснює моніторинг ОДТРК в рамках проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі», що фінансується Урядом Канади.

У січні 2015 року було здійснено моніторинг 5 обласних державних телекомпаній, зокрема Одеси, Харкова, Херсона, Черкас та Дніпропетровська.

У моніторинговий період експертами проаналізовано 44 сюжети ТРК «Скіфія», загалом, виявлено 6 сюжетів (або 14 %, проти 11 % у листопаді) з ознаками замовності. На думку спеціалістів ГО «Телекритика», більшість сюжетів з ознаками замовності на «Скіфії» - це «протокольні» матеріали з заходів чиновників, в яких часто відсутня суспільно-важлива новина.

Це, як правило, звіти з селекторних нарад та інших робочих заходів. Сюжети з цих заходів, фактично є звітами із засідань і часто не мають новини. Наприклад, сюжет може починатися інформацією про обговорення місцевих бюджетів, а закінчуватися зверненням військового комісара щодо мобілізації, оскільки все це звучало на нараді.

Дотримання професійних стандартів журналістами ХОДТРК «Скіфія» у січні експертами оцінено на 4, 84 бали із 6 можливих. Як правило, «Скіфія» наводить у сюжеті позицію мінімум двох сторін, дає оцінки експертів тощо. Подаючи новини із заходів за участі офіційних осіб, телеканал часто «розбавляє» їхні коментарі висловлюваннями звичайних учасників заходів, жителів міста, що покращує сприйняття і прибирає зайвий офіціоз.

А ось дотримання телеканалом стандарту оперативності, є найнижчим серед інших стандартів – 0, 70 бала. Причиною цього здебільшого є сюжети, жодним чином не прив'язані до дати чи події.

Оцінка дотримання стандарту достовірності (посилання на джерела) є максимальною для ТРК «Скіфія» - 1 бал. Але випадки порушення стандарту, відокремлення фактів від коментарів, неодноразово фіксувалися.

«Ми бачимо, що сюжети, як ми називаємо, з ознаками замовності ще залишаються в ефірі Державних мовників, на жаль. Як минулого року, так і у січні цього року, рівень «джинси» тримається на рівні від 10 до 25 %. Серед ОДТРК, які ми моніторили, найгірші показники у Дніпропетровська, на другому місці Харків. У «Скіфії» цього місяця наші експерти побачили 14 % замовних матеріалів», - зазначає виконавчий директор ГО «Телекритика» Діана Дуцик.

На думку експерта, головною проблемою ДТРК є те, що вони не можуть зрозуміти, що їхнє головне завдання – це не висвітлення діяльності влади. Це не є завдання державних телеканалів, тим більше не буде завданням суспільного мовника в майбутньому...

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон