Херсонцям про документування дитини в разі виїзду за кордон

Згідно Постанови КМУ від 7 травня 2014 р. № 152 "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм, його тимчасового затримання та вилучення" паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, на 4 роки, а особам, які досягли шістнадцятирічного віку, - на 10 років.

У разі оформлення паспорта з електронним чіпом (біометричного паспорта), під час оформлення заяви у підрозділі ДМС необхідно пройти процедуру сканування відбитків вказівних пальців рук.

Сканування відбитків пальців рук дітей зійснюється з 12 років за дозволом батьків (законних представників).

Згідно з Декретом Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 року № 7-93 «Про державне мито» особи, які не досягли 16-річного віку звільняються від сплати державного мита за видачу їм документа на виїзд за кордон.

Отже, вартість оформлення закордонного паспорта дітям до 16 років складатиметься з вартості послуг та вартості бланка. При оформленні закордонного паспорта в звичайному режимі (20 робочих днів) вартість послуг складає 87,15 грн, вартість бланка (без електронного чіпа) – 204 грн. У разі термінового оформлення (до 7 робочих днів) вартість послуги складає 174,30 грн., вартість бланка залишається незмінною, тобто 204 грн.

Підрозділами міграційної служби також продовжується оформлення проїзних документів дитини, в межах закупівлі бланків на 2015 рік.

Вартість оформлення проїзного документу дитини в звичайному режимі (до 30 робочих днів) складає 54,65 грн., у разі термінового оформлення (протягом 10 днів) – 85,00 грн.

Громадяни, які оформили закордонний паспорт до 1 січня 2015 року мають право, за бажанням, внести до даного паспорта відомості про дітей.

Вартість отримання даної послуги за звичайним режимом (до 30 робочих днів) складає 18,63 грн., у разі термінового оформлення (протягом 10 днів) – 37,26 грн.

Тож яким чином документувати дитину, аби виїхати з нею за кордон – особисте право кожного громадянина.

Іоанна Євич
УДМС України
в Херсонській області

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон