Кримські старшокласники записуються до херсонських шкіл екстерном

Кримські старшокласники записуються до херсонських шкіл екстерном
Попри зусилля кремлівських пропагандистів, далеко не всі старшокласники в окупованому Криму спокусилися принадами розрекламованих вузів РФ.

Після закінчення тамтешніх шкіл багато хто з них планує вступати саме до вузів на материковій Україні – звідти й додому ближче, і вартість навчання та проживання суттєво доступніша. Але проблема в тому, що для вступу до українських вузів потрібно скласти тестування, а для реєстрації на нього не обійтися без документа про повну середню освіту вітчизняного зразка. І оскільки на півострові його зараз отримати неможливо, майбутні випускники шукають можливості записатися на екстернатну форму навчання до шкіл сусідньої Херсонщини, і до атестата російського зразка отримати ще й український.

Начальник обласного Центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко каже, що тільки протягом останніх днів отримав з цього приводу десятки звернень – як від самих кримських старшокласників, так і від їхніх батьків та родичів, котрі приїжджають сюди особисто. До того ж, це тільки початок: адже термін реєстрації на ЗНО випускників шкіл Криму продовжений по 20 квітня. Тільки у Херсоні, приміром, на екстернатуру до міського Центру освіти вже записалося тринадцятеро школярів з півострова, і продовжують надходити нові й нові запити. Екстернатне навчання для кримських хлопців та дівчат тут було й залишається безкоштовним, наголошують у міському управлінні освіти.

Голос України

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів