Понад триста медиків Херсонщини опинилися «у підвішеному стані»

«У підвішеному стані» опинилися понад триста лікарів та інших працівників залізничної лікарні Херсона.

За часів Союзу вона створювалася для медичного обслуговування підрозділів Одеської залізниці, і в такому статусі дожила до наших днів. Але після внесення змін до Бюджетного кодексу заклад нібито перевели до фінансування з місцевої скарбнички, от тільки незрозуміло – з якої. Адже підрозділи лікарні є не тільки в Херсоні, а й у місті Таврійську на Херсонщині, та Снігурівському районі Миколаївщини.

Тобто для фінансування із місцевих бюджетів відділки та поліклініки в кожному окремому випадку треба юридично відокремлювати й передавати різним громадам. Та ще й узгоджувати купу формальностей із «Укрзалізницею», Одеською залізницею, Мінінфраструктури України. Це можливо, та забере невідомо скільки часу, а лікарні вже зараз треба платити зарплату, комунальні послуги, купувати медикаменти й апаратуру.

Поліклінічне відділення залізничної лікарні у місті Таврійську, приміром, з дня на день можуть відключити від електроенергії за борги. Та просто ліквідувати його також не вихід, бо на дванадцять тисяч містян тут більше жодної лікарні – хіба що амбулаторія з трьома лікарями. Вирішувати долю лікарні треба швидко, бо її працівники без зарплати довго не сидітимуть: просто звільняться, та й підуть шукати вакансії до інших медзакладів – можливо, навіть в інших регіонах. А втратить від цього уся область.

Голос України

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон