За часів Союзу вона створювалася для медичного обслуговування підрозділів Одеської залізниці, і в такому статусі дожила до наших днів. Але після внесення змін до Бюджетного кодексу заклад нібито перевели до фінансування з місцевої скарбнички, от тільки незрозуміло – з якої. Адже підрозділи лікарні є не тільки в Херсоні, а й у місті Таврійську на Херсонщині, та Снігурівському районі Миколаївщини.
Тобто для фінансування із місцевих бюджетів відділки та поліклініки в кожному окремому випадку треба юридично відокремлювати й передавати різним громадам. Та ще й узгоджувати купу формальностей із «Укрзалізницею», Одеською залізницею, Мінінфраструктури України. Це можливо, та забере невідомо скільки часу, а лікарні вже зараз треба платити зарплату, комунальні послуги, купувати медикаменти й апаратуру.
Поліклінічне відділення залізничної лікарні у місті Таврійську, приміром, з дня на день можуть відключити від електроенергії за борги. Та просто ліквідувати його також не вихід, бо на дванадцять тисяч містян тут більше жодної лікарні – хіба що амбулаторія з трьома лікарями. Вирішувати долю лікарні треба швидко, бо її працівники без зарплати довго не сидітимуть: просто звільняться, та й підуть шукати вакансії до інших медзакладів – можливо, навіть в інших регіонах. А втратить від цього уся область.