Херсонська прокуратура заблокувала тендерів на тридцять мільйонів гривень

Херсонська прокуратура заблокувала тендерів на тридцять мільйонів гривень
Прокуратура Херсона заблокувала проведення торгів на закупівлю товарів та послуг коштом муніципальної скарбнички на суму близько тридцяти мільйонів гривень.

Ще минулого року міський виконавчий комітет прийняв рішення № 256 та 279, згідно яких тендери мали проводити не конкурсні комітети профільних управлінь і комунальних підприємств, а єдиний генеральний замовник за якимись «рамковими угодами». Новацію чиновники пояснювали бажанням боротися з корупцією та зловживаннями з боку організаторів торгів, а також із порушенням ними законів. Та прокуратура визначила, що згадані рішення прийняті з порушенням чинного законодавства, й подала до Херсонського окружного адміністративного суду позов про визнання рішень протиправними, із вимогою заборонити всі процедури закупівель за «рамковими угодами» до того моменту, як буде винесено остаточну ухвалу по справі.

Суд клопотання задовольнив, а Одеський апеляційний адміністративний суд із його проміжним вердиктом погодився, тож воно діє. Таким чином, нині у обласному центрі фактично неможливо придбати нічого для потреб шкіл, лікарень, підприємств-постачальників тепла й питної води. «Ембарго» можуть зняти лише після того, як Феміда визначить, за якими «правилами гри» закупівлі будуть повністю відповідати діючому законодавству. Та коли розгляд справи остаточно завершиться, сказати не може ніхто.

Голос України

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів