Егор Устинов: Возможности решить конфликт на востоке Украины военным путем не существует

С первых дней противостояния на востоке нашей страны и по сегодняшний день считаю, что возможности решить конфликт военным путем не существует.Только переговоры по мирному урегулированию смогут дать желаемый результат.

Речь идёт о предложении народного депутата, Председателя парламентской фракции Оппозиционного блока Юрия Бойко во время заседания Согласительного совета: «Нет чисто военного решения конфликта на Донбассе, поэтому учитывая то, что постановление №1847 зарегистрировано и попало в повестку дня на среду (4 февраля), есть просьба к коллегам по парламенту поддержать постановление, потому что это - политический план урегулирования конфликта».

Представители Оппозиционного блока предложили Верховной Раде рассмотреть постановление, которое включает в себя план по урегулированию ситуации на Донбассе:

З А Я В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про забезпечення миру та стабільності на Сході України

Для забезпечення миру і стабільності в Україні Верховна Рада України заявляє про необхідність вжиття владою наступних невідкладних заходів:

1. Визнати неможливим вирішення конфлікту на Сході України військовим шляхом з гуманістичної точки зору, оскільки на цій території проживає кілька мільйонів українських громадян, життя і здоров'я яких щогодини наражається на небезпеку.

2. Провести прямі переговори з Російською Федерацією про спільні вичерпні зусилля з припинення вогню з метою забезпечення миру в Україні.

3. Визнати події на території Донецької та Луганської областей реальними військовими діями, що призвели до загибелі тисяч українців.

4. Вжити всіх заходів для відновлення гуманітарної і соціальної допомоги громадянам України, які перебувають у зонах військового конфлікту: відновлення соціальних виплат з одночасним забезпеченням механізмів з надання допомоги.

5. Негайно відновити транспортне сполучення з територіями Донецької та Луганської областей із забезпеченням механізмів запобігання вчинення терористичних актів.

6. Звернутися до Організації Об'єднаних Націй за наданням миротворчого контингенту ООН для забезпечення стійкого миру і безпеки населення в зоні військових дій.

7. Забезпечити функціонування українських засобів масової інформації на всій території Донецької та Луганської областей.

8. Звернутися до ОБСЄ, ООН та інших міжнародних організацій з проханням провести об'єктивне розслідування всіх терористичних актів і фактів насильства з наданням громадськості їх результатів, а також встановити винних у цих злочинах.

9. Звернутися до іноземних держав із проханням про негайне надання допомоги Україні для відновлення економіки і промислового потенціалу Донбасу, що постраждали внаслідок військових дій.

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон