Нашестя їжаків в Каховському музеї

Не лякайтеся, любі читачі й шанувальники каховських предметів старовини. Ні фондам, ні експозиціям, ні працівникам нашого музею ці тварини аж ніяк не завадять, хоч вони, і дійсно, зібралися в цьому приміщенні у величезній кількості...

А тепер по-порядку. У великій залі Каховського історичного музею відбулася презентація дещо незвичайної виставки «Кумедні їжаки». Цікава вона не тільки тим, що налічує близько 300 їжачків розмірами від 8 міліметрів до 60 сантиметрів – іграшок, сувенірів, предметів сервірування столу, попільничок, підставок під олівці, навіть капців і шапочок... І не тільки тим, що всі вони збіглися-з'їхалися до Каховки майже з усього світу: України, Росії, Литви, Білорусі, Китаю, Арабських еміратів, Італії, Німеччини, Шотландії, Нідерландів і, навіть, завітав справжнісінький морський їжак із Порт-Луї — столиці Маврикія, невеличкої острівної країни в Індійському океані. І, не тим тільки, що виготовлені з найрізноманітніших матеріалів – скла, кераміки, порцеляни, дерева, граніту, самоцвітів, бурштину, мармуру, пластмаси, гуми, текстилю, хутра, металу, мушлі, рогу та багатьох інших... Най-найцікавішим в тій колекції для каховчан і гостей міста, є, мабуть, той факт, що її власник, наш земляк, головний архітектор Каховського району Ігор Анатолійович Даниленко, свою дивовижну колекцію вирішив передати в дар Каховському музею!

На не менш цікавій презентації Ігор Анатолійович поділився з присутніми спогадами про те, з чого й як розпочалося його незвичайне хобі у 1976 році, коли один із друзів подарував йому кумедного маленького їжачка. І... «пішло-поїхало»: їжачків став купувати він сам, де б не мандрував, а також і приятелі привозили йому в дарунки з усіх куточків колишнього СРСР та закордону. До того ж, незабаром Ігор Даниленко почав виробляти їх і своїми руками! Виступали на презентації дві Ольги Леонідівни: дружина колекціонера, знаний у місті лікар, завідувач терапевтичного відділення центральної районної лікарні, та заступник голови Каховської райдержадміністрації (так би мовити, безпосередній начальник І.Даниленка) О.Вакулич.

Зважаючи на те, що під час відкриття виставки тривають чарівні різдвяні дні, а сама презентація відбулася у святвечір перед любимим усіма каховчанами «старим» Новим роком, дуже доречно на зібрання завітали Дід Мороз і Снігуронька, котрі, крім слів поздоровлення, вручили свої святкові подарунки.

Чудовим творчим дарунком присутнім стали виступи давнього друга музею, соліста МПК «Меліоратор» альтиста й співака Юрія Іванова, а донька наукового співробітника Каховського історичного музею Валентини Колос Ксюша в образі веселого їжачка була прекрасною помічницею ведучим цієї дивовижної презентації – своїй матусі та завідувачу музею Світлані Ліверіївні Сидьолкіній.

По завершенні зустрічі музейні працівники запросили відвідувати виставку усіх бажаючих, адже саме для того Ігор Даниленко й подарував її рідному місту! Хіба ж це не є одним зі справжніх святочних див, коли таким чином відроджуються давні шляхетні каховські традиції меценатства і сприяння розвитку культури?!
Також було повідомлено, що на базі виставки відтепер працюватиме нова тематична екскурсія з демонстрацією мультфільмів, загадками і частуваннями, яка, будьте певні, не залишить байдужими ані дітей, ані дорослих!

Ірина СОШНІКОВА
«Каховська зоря»

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів