Досвід громадських організацій: як виховати патріота?

Лише зараз, під час військової агресії з боку Росії ми усвідомили, наскільки важливо - бути патріотом.

Погодьтеся: в такій справі, як виховання патріотизму, ми звикли, за радянським принципом, покладатися на школу. Там все розкажуть, навчать та змусять відповісти біля дошки.

Однак виявилось цього замало, тай часом не той патріотизм виховували у дітей.

Тому, журналісти та громадські активісти з Херсонщини, Тернопільщини та Сумщини зібрались в Сумському прес-клубі та поділились багаторічним власним досвідом патріотичного виховання дітей. Так склалось, що гості віддали пальму першості місцевим громадським діячам та більше слухали і переймали їх досвід у патріотичному виховання дітей.

Учасниками заходу були: громадський активіст, керівник табору патріотів «Коловрат», учасник АТО Олександр Бойко; голова Студентського братства Сумщини Дмитро Тіщенко; директор КП «Центр дозвілля молоді» Марина Попатенко; голова Сумського обласного комітету молодіжних організацій Наталка Лучанінова; начальник управління в справах молоді та спорту Сумської ОДА Дмитро Лантушенко; радник голови ОДА Віктор Бобиренко.

Завдяки громадським організаціями вже друге десятиріччя в області працює молодіжний табір літній «Коловрат». Юнаки та дівчата на канікулах впродовж двох тижнів загартовуються, вчаться бути лідерами та розкривають власні здібності. Зазвичай туди приїздять місцеві діти, але відтепер табір мають можливість і підлітки з інших областей України. Цього року у таборі були діти з Києва, Миколаєва, Тернополя, Луганська.

За словами організатора та керівника «Коловрату» Олександра Бойко у таборі переважно набираються діти від 13 років. «Ми створюємо умови, коли діти, повинні робити над собою певні зусилля, переступати через свої слабкості та фобії адже це справжній вишкіл. Тому ми беремо до табору вже дорослих дітей.

Ми намагаємося виховувати справжніх патріотів та бойових командирів. За два тижня табору діти дорослішають, змінюються їх пріоритети. Ще ні разу не було нарікань на умови в таборі, хоча ми живемо в похідних умовах. Наші перші вихованці вже приводять до нас і своїх дітей», – каже Олександр.

За словами начальника управління в справах молоді та спорту Сумської ОДА Дмитра Лантушенко та радника голови ОДА Віктора Бобиренко, які дорожчі є вихідцями з громадських організацій та також були причетні до заснування і роботи дитячого табору «Коловрат», обласна влада виділяє кошти на роботу літнього табору, адже працював він у декілька змін.

Також користується популярністю у молоді табір для дівчат «Руса коса» та табір для хлопців «Урай», який відкривається взимку в екстремальних умовах. Хоча в таборі важко та все ж від бажаючих немає відбою. Побувавши хоча б один раз в таборв діти знову і знову бажають там побувати.

«Що б зацікавити дітей є основне правило при спілкуванні з ними, – кажуть громадські діячі, - в першу чергу необхідно виховувати себе і поважати дітей як особистість адже вони виростають такими, якими бачать нас».

То ж не потрібно сподіватись на школу або телевізор, а з перших днів життя виховувати своїх дітей у любові до батьків та України. Адже, можливо, саме завтра їм доведеться здавати суворий життєвий іспит на патріотизм...

Алла ДІГТЯРЕНКО

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів