Масштаби корупційних злочинів на Херсонщині вражають

Масштаби корупційних злочинів на Херсонщині вражають
Про корупцію вчора, 25 грудня, говорив прокурор Херсонської області разом зі своїми заступниками.

Нагадаємо, що вчора представники херсонських інтернет-видань та друкованих ЗМІ поспілкувались з прокурором області Богданом Подубинським та його заступниками. В ході спілкування присутні обговорили декілька питань, одним з яких було питання корупції на Херсонщині.

Стало відомо, що правоохоронними органами області вжито низку організаційних і практичних заходів, спрямованих на протидію корупції та притягнення до відповідальності винних осіб.

У поточному році складено 99 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень. Більшість корупційних дій, а саме 8 – виявлено у сфері земельних відносин, у бюджетній сфері – 1, у сфері освіти – 2, у сфері охорони довкілля – 1.

Як приклад у прокуратурі області нагадали випадок коли за матеріалами УСБУ в Херсонській області судом до адміністративної відповідальності притягнуто колишнього голову Генічеської районної державної адміністрації за те, що він не повідомив про конфлікт інтересів при наданні земельних ділянок своїй дружині та доньці. В Херсонській області посадовці такого рангу не притягувались до відповідальності протягом трьох років.

У поточному році в сфері протидії корупції прокурорами внесено 60 подань, за результатами розгляду яких звільнено 5 осіб, а інших притягнуто до відповідальності. Також у цьому році правоохоронцями області виявлено 56 корупційних злочинів, з яких 29 – тяжкі та особливо тяжкі. Половина виявлених злочинів – це факти одержання та надання неправомірної вигоди.

Слідчими підрозділами правоохоронних органів області до суду направлено обвинувальні акти у 38 кримінальних провадженнях стосовно 43 осіб. Загальна сума неправомірної вигоди у направлених до суду кримінальних провадженнях склала понад 1,6 мільйонів гривень, торік було 350 тисяч гривень.

За розслідуваними провадженнями до кримінальної відповідальності притягнуто: 6 державних службовців, 2 працівники органів внутрішніх справ, 4 працівники органів цивільного захисту, 3 – державної кримінально-виконавчої служби, 12 керівників підприємств і установ та 4 посадові особи місцевого самоврядування та інші.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів