За вкрадений люк можна позбутись волі

Халатне відношення одне до одного та жага до наживи може призвести до трагедії. Об'єктом легкої здобичі в Цюрупинську часто стають каналізаційні люки. Розкрадаючи майно громади зловмисники наражають на небезпеку дітей та дорослих.

У Цюрупинську працівники підприємства водопостачання та водовідведення доглядають аби каналізаційні колодязі були закритими, адже відкритий люк несе небезпеку для пішоходів.

Так, лише у період підготовки до зими працівниками підприємства проведено ремонт та заміна люків на 168 каналізаційних колодязях. Фактично по м.Цюрупинську закрито люками всі каналізаційні колодязі.

Вже неодноразово міська рада зверталася до мешканців з проханням не розкрадати майно громади. Мисливці за металобрухтом навіть не підозрюють, що від викрадених кришок люків, залишаються провали, які становлять небезпеку для місцевих мешканців, а також автомобілістів. Нерідкі випадки, коли саме відсутність кришки ставала причиною нещасного випадку, а то й трагедії.

Нагадуємо, що в Україні передбачена кримінальна відповідальність за крадіжку люків.

Згідно статті 270 (1) Кримінального кодексу України за навмисне знищення або пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства, а саме кришки люків, решітки на них тощо зловмисник понесе відповідальність.

1. Умисне знищення або пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства, якщо це призвело або могло призвести до неможливості експлуатації, порушення нормального функціонування таких об'єктів, що спричинило небезпеку для життя чи здоров'я людей або майнову шкоду у великому розмірі, - карається штрафом від ста до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або загально небезпечним способом, - караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

3. Якщо дії спричинили майнову шкоду в особливо великому розмірі або загибель людини чи інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років.

Прес-центр Наше місто Цюрупинськ

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів