Перші кроки нардепів від Херсонщини

Сьогодні, 19 грудня, у місті Херсоні відбулася прес-конференція народних депутатів України, які розповіли, чим вже займались та планують займатись у майбутньому маючи мандат народного депутата.

Отож про перші враження та кроки в парламенті, про перспективи парламенту (скорочення депутатського корпусу, вибори до місцевих рад), про приватизацію Каховського Магістрального Каналу та про інші питання говорили сьогодні народні обранці із Херсонської області.

Першим на конференції взяв слово народний депутат України Сергій Хлань, який розповів про перші законопроекти подані саме нардепами від Херсонщини. За словами Сергія Хланя, подані законопроекти являються спільними депутатів від нашої області.

«Перший законопроект «Про заборону приватизації Каховського Магістрального Каналу та головної насосної станції. На нашу думку, це дуже важливий законопроект, тому що, навіть у список приватизації об'єктів був внесений Магістральний Канал та насосна станція. Та після подачі нашого законопроекту, об'єкти були вилучені із списків. Це зроблений дуже важливий крок, тому що неможливо ставити в залежність від однієї особи, або якоїсь там фінансової групи в залежність всю Херсонську область і навіть Запорізьку.

Другий законопроект, стосується можливості співфінансування селищних ФАПів ( Фельдшерсько-акушерський пункт) із різних рівнів бюджету, бо остання медична реформа не дає змоги селищним головам фінансувати ФАПи в своїх селах, тому вони занепадають. Ми подали такий законопроект, можливо, він на деякий час допоможе, але в світі анонсованої медичної реформи, він може і не мати сенсу», - зазначив народний депутат України Сергій Хлань.

Про наступний законопроект, який стосується розвитку системи освіти в Україні, в ході прес-конференції розповів народний депутат України Олександр Співаковський. Нардеп зауважив, що в першу чергу депутатів хвилює розвиток системи освіти в регіонах, адже це питання часто відкладають на другий план. На сьогоднішній день депутати від Херсонщини вже обговорювали питання ЗНО, корупції в ВНЗ, а також Закон «Про вищу освіту», з Міністром освіти і науки України Сергієм Квітом.

«В цілому Україну чекають зміни до Податкового кодексу, Бюджетного кодексу та, власне, до бюджету нашої держави на 2015 рік. З питань підготовки бюджету і Бюджетного кодексу засідала наша робоча група, яка винайшла 17 неприйнятних пунктів. Ми передали нашу позицію уряду, щоб він шукав можливості для не урізання деяких соціальних аспектів: дитяче харчування в школах, підняття пенсійного віку (+5 років), замороження індексації заробітних плат та інші», - повідомив на сьогоднішній прес-конференції народний депутат України Андрій Гордєєв.

Тетяна БОЙКО

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів