Фахівці оновлюють «серце» Каховської ГЕС

Дефіцит енергоресурсів, від якого нині потерпає Україна, значною мірою можна покрити, модернізувавши побудовані ще за часів Союзу підприємства енергетики.

Чимало обладнання для них тоді виготовляли на російських заводах, але вітчизняні виробництва нині цілком спроможні їх замінити. Скажімо, підприємство «Запоріжтрансформатор» з Запоріжжя поставило для Каховської ГЕС гігантський трансформатор (на знімку), який буде новим «серцем» гідроелектростанції, оскільки повністю забезпечуватиме її внутрішнє енергоспоживання.

За найскромнішими підрахунками, його потенціалу вистачить років на шістдесят. До того ж, за своїми габаритами він значно менший від попередніх аналогів, встановлених за СРСР – вони взагалі були у висоту, як двоповерховий будинок. Відповідно, монтувати новий трансформатор значно легше й швидше – на ГЕС планують запустити його в експлуатацію ще до початку наступного року.

Голос України

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів