У Херсоні світова кінодокументалістика

Херсонці мають можливість долучитися до найкращих документальних фільмів світового та українського кінематографу, які стали переможцями або призерами найвідоміших кінофестивалів.

З 8 по 14 грудня у кінотеатрі «Мультиплекс» мешканці Херсона та області мають можливість подивитися унікальні стрічки всесвітньо відомих режисерів у рамках 11-го Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA», відкриття якого відбулося у понеділок.

Вже 11-й Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається в Україні за підтримки уряду Швеції. Його партнерами є Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини, фестиваль Movie that Matter.

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві, а покази робіт тривають із жовтня до грудня. Партнерами фестивалю в регіонах України є 46 провідних молодіжних, громадських та правозахисних організацій.

До Херсонщини Мандрівний фестиваль завітав уже всьоме. У його програму включено понад 30 стрічок кінодокументалістики, до яких належать і переможці 11-го Міжнародного фестивалю, а також призери відомих всесвітніх фестивалів документального кіно.

У програму 11-го Міжнародного фестивалю включено не тільки фільми молодих українських кінематографів, а ще й фотовиставку «Зима, що нас змінила. Херсонський майдан», фотоконкурс «Стоп кадр: права людини!» та акцію «Голос дитини проти домашнього насилля». Таке руйнівне явище для суспільства, як корупція, цього річ об'єднала правоосвітні заходи та кінопокази на фестивалі Docudays UA під темою "Ідеорупція".

Корупція, на жаль, вже давно стала в Україні своєрідною ідеологією, яка з роками стійко закріпилася в українській ментальності. Метою фестивалю також є прагнення осягнути масштаби цього явища в Україні та світі та показати, як солідарність звичайних людей може протистояти ідеорупції.

Тиждень Міжнародного мандрівного фестивалю у Херсонській області пройде у 8 рекреаційних зонах: у Білозерському, Бериславському, Великоолександрівському, Голопристанському та Чаплинському районах, а також у містах Нова Каховка та Херсон. Кінотеатри, Будинки культури, вищі навчальні заклади, школи, молодіжні клуби, бібліотеки та установи пенітенціарної системи запрошуватимуть охочих переглянути документальне кіно (вхід на всі покази – вільний).

Вперше до перегляду фільмів зможе долучитися Херсонська спеціалізована школа-інтернат для глухих дітей.

За традицією, після кожного кінопоказу, організатори запрошуватимуть глядачів на обговорення фільмів і тематичні дискусії з прав людини.

Анастасія КИРПА

P.S. До речі, у 2013 році, в рамках попереднього фестивалю на Херсонщині відбулося 54 покази, на яких побувало понад 2000 осіб.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів