Вирощувати диких копитних на Херсонщині стане вигідно

Вирощувати диких копитних на Херсонщині стане вигідно
Одразу три вольєрних господарства для розведення диких кабанів організували державні лісгоспи Великоолександрівського, Голопристанського та Цюрупинського районів Херсонщини.

Для них у розплідниках регіонів центру України придбають ціле стадо з 120 копитних «новоселів», розповів виконувач обов'язків начальника обласного управління лісового і мисливського господарства Володимир Михайленко.

Та гроші у проект вкладають із надією на віддачу не тільки у вигляді відтворення дикої фауни. Підприємства планують і заробляти реальні гроші, продаючи ліцензії на відстріл надлишку кабанів у мисливських угіддях, щойно він з'явиться. Нині один такий дозвіл коштує від двох до п'яти тисяч гривень, тому витрати досить швидко окупляться.

Раніше кабанів у Таврії також намагалися розводити, але вони в штучних насадженнях під охороною єгерів надовго не залишалися – у пошуках їжі стада вже незабаром перебиралися у дніпровські плавні, де їх очікували браконьєри із рушницями та капканами. Тож усі спроби збільшити поголів'я тварин зводилися нанівець.

А от зараз підхід до справи став комплексним: щоб кабани надійно трималися рукотворних гаїв, поруч із ними закладають і кормову базу у вигляді полів, засаджених сорго й кукурудзою. Тож від такого щоденного бенкету підопічні єгерів уже навряд чи тікатимуть – від добра, як то кажуть, добра не шукають.

Голос України

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів