Херсонській міській клінічні лікарні ім. Є. Карабелеша – 100 років

Провідному медичному закладу Херсона 9 листопада поточного року виповнюється 100 років. З цієї нагоди вчора, 6 листопада, у місті Херсоні відбувся урочистий захід.

Від імені голови Херсонської ОДА працівників Херсонської міської клінічної лікарні на урочистому заході привітав його заступник Руслан Панчишин: «Від імені Президента України, від імені голови Херсонської ОДА вітаю усіх зі 100-річчям. Саме ви, працівники лікарні являєтесь елітою медицини, елітою міста Херсона та Херсонської області, тому щиро, від усієї душі вас вітаю».

А від імені голови Верховної Ради України, працівників закладу привітав голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Валерій Тимошенко, який побажав усім міцного здоров'я, сил і невичерпної енергії.

Привітала свої працівників і головний лікар Херсонської міської клінічної лікарні імені Євгена Корабелеша Алла Малицька: «Вітаю з таким ювілеєм та бажаю усім бути здоровими, успішними, щасливими і нехай над усіма нами завжди буде мирне небо»

Лікарня була побудована на кошти громади і Товариства Червоного Хреста, як лазарет сестер милосердя. Саме 9 листопада, 100 років тому і відбулося його освячення. Йшла Перша світова війна і вже на початку 1914 року сюди почали поступати поранені.

У Херсоні даний медичний заклад знають, як лікарню водників. Сорок років її очолював Євген Євгенович Карабелеш – лікар з європейським світоглядом, видатний організатор охорони здоров'я, заслужений лікар України, Почесний громадянин Херсона.

Лікарня обслуговує населення Суворовського району, вона стала багатопрофільним медичним закладом, стала однією з найкращих у місті. Працюють в ній понад 1300 медичних працівників, у тому числі 270 лікарів, серед яких два заслужених лікаря України, сім кандидатів медичних наук.

Йшли роки, все змінювалося, але головним у даному медичному закладі залишається і буде залишитись служіння добру та милосердю, адже у лікарні завжди працювали і працюють прекрасні фахівці, яких поважають у місті.

Тетяна БОЙКО
фото автора

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів