Херсонський морпорт порушує антимонопольне законодавство

Херсонське територіальне відділення оштрафувало Державне підприємство «Херсонський морський торговельний порт» за зловживання монопольним становищем при наданні послуг з транспортного оброблення вантажів

Цю справу розглянуто за результатами розгляду звернення ТОВ «Грейн-Борд». Не знайшовши порозуміння з портовиками, товариство у травні цього року звернулося за захистом своїх прав до народного депутата України Андрія Путілова.

Крім звернення до територіального відділення, народний обранець звернувся до центрального апарату Антимонопольного комітету України, який і уповноважив відділення на проведення дослідження викладених у зверненні ТОВ «Грейн-Борд» обставин.

ТОВ «Грейн-Борд» є експортно-експедиційною компанією і для здійснення своєї господарської діяльності уклало з морським портом відповідний договір.

Як встановило відділення, морпорт у травні цього року відмовив товариству у наданні вантажних послуг, мотивуючи свою відмову відсутністю виробничих потужностей в цей час. Разом з тим, встановлено, що виробничі потужності морпорту в цей період було використано на 76-79 відсотків, що дозволяло підприємству додатково приймати вагони з вантажами замовників, в тому числі ТОВ «Грейн-Борд», та надавати додаткові послуги.

Як свідчать узгоджені зі споживачами графіки відвантаження вантажів в цей період, морпорт, відмовляючи ТОВ «Грейн-Борд» в наданні послуг, задовольнило заявки інших споживачів, з якими укладено генеральні договори на перевантаження зовнішньоторговельних і транзитних вантажів.

Підприємств, що потрапили в «немилість» портовиків протягом січня-травня 2014 року всього двоє - ТОВ «Грейн-Борд», якому тричі було відмовлено у затвердженні графіків відвантаження, та ТОВ «Херсонська Стивідорна Компанія» (відмовлено в січні цього року).

Адміністрація морських портів України за визначенням Закону України «Про морські порти України забезпечує функціонування морських портів, утримання та використання об'єктів портової інфраструктури державної форми власності. Зазначений закон забороняє Адміністрації морських портів встановлювати для суб'єктів господарювання умови діяльності, що погіршують їх становище порівняно з іншими суб'єктами господарювання або порушують їх права та законні інтереси.

Як відомо, напередодні керівництво морпорту ініціювало проведення прес-конференції для ЗМІ. В регіональних інтернет-виданнях з'явилися публікації, зокрема, під заголовком «Руководство Херсонского морского торгового порта насторожила проверка ОблАМКУ». На думку відділення цей захід є ніщо інше, як спроба створити навколо себе зайвий галас та уникнути передбаченої конкурентним законодавством відповідальності за свої дії.

ДОВІДКОВО. Відповідно до статті 17 Закону «Про Антимонопольний комітет України» голова територіального відділення Антимонопольного комітету України має, зокрема, повноваження проводити, організовувати розслідування за заявами про порушення законодавства про захист економічної конкуренції; проводити перевірки суб'єктів господарювання, об'єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю щодо дотримання ними вимог законодавства про захист економічної конкуренції та під час проведення розслідувань за заявами і справами про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Принципами діяльності органів АМКУ є, зокрема, гласність та законність. Рішення за порушення конкурентного законодавства приймаються не одноосібно та кулуарно, а колегіальним органом – адміністративною колегією із залученням громадськості.

Отже територіальне відділення при розгляді звернення народного депутата України Андрія Путілова діяло у спосіб та в межах, визначених чинним законодавством та жодним чином не мало на меті сприяти будь-кому у здійсненні рейдерського захоплення підприємства.

За матеріалами прес-служби
Херсонського обласного відділення АМКУ

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів