Боротьба за депутатське крісло на Херсонщині ускладнюється

Ситуація, яка склалася в Окружній виборчій комісії №182 стала ще більш критичною.

Свою оцінку даній ситуації сьогодні, 29 жовтня, дав голова Херсонської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», народний депутат України Юрій Одарченко.

Цитуємо його: «Добігає до кінця виборчий процес, ви мабуть знаєте, що відбувається на 182 виборчому округу. Під час підведення підсумків голосування було видно, що весь час, першим у цій передвиборчій гонці був я. Але після того, як почали підводитися підсумки по виправним колоніям, це СІЗО та виправна колонія №90, ми побачили, що абсолютна, подавляюча, домінуюча перевага в цих виправних закладах віддана провладному кандидатові від партії Порошенка – Співаковському. Про це є сенс побалакати, адже цифри кажуть самі за себе. В 90-ій колонії з 800 голосуючих – 600 проголосували за Співаковського, а в СІЗО з 300 осіб – 200 проголосувало за Співаковського. Не могли ув'язнені за дуже короткий період ознайомитися зі Співаковським та віддати йому голоси, в своїй більшості. Абсолютно очевидно, що людина, яка знаходиться в цілковитій залежності від адміністрації колонії – буде голосувати так, як їй скаже начальство, адже ув'язнені залежні від усього. Також ми бачимо, що в цих виправних закладах були дуже серйозні порушення діючого законодавства. Ув'язнені мусять голосувати по довідках, де зазначено їх прізвище, національність, а також стоїть підпис і печатка керівника і фото, по якому можна ідентифікувати виборця. В даному випадку в СІЗО цього фото не було, а на довідці була ксерокопія фотографій, з якої неможливо було ідентифікувати людину, яка приходила на голосування. У виправній колонії № 90 перебувають ті люди, які були засуджені декілька разів. Вони однаково вдягнені, у них однаковий вираз обличчя, від умов в яких вони живуть. Тому відсутність цієї фотографії, по свідченням наших членів ДВК, які з цього приводу склали скарги свідчать про те, що 600 людей, голосували з порушенням. Ми будемо звертатися до суду, зараз ми звернулися до ЦВК. Будемо оскаржувати результати голосування на дільницях в СІЗО та будемо вимагати досліджень порушення законодавства при підрахунку голосів і можливо правильно буде поставити запитання про визнання недійсними виборами на усьому 182 окрузі», - зазначив Юрій Одарченко.

Нагадаємо, що вчора в ЗМІ був поширений акт, складений майже усіма членами ОВК №182 про те, що Юрій Одарченко та його довірені особи фізично перешкоджають проведенню засідань комісій. Чи є така поведінка законною та припустимою у демократичному суспільстві ми запитали Юрія Віталійовича. Правда, конкретної відповіді на наше запитання не прозвучало...

«Ви знаєте, сьогодні ті люди, які представляли «Опозиційний блок» виборчої комісії, які представляли народного депутата Сальдо, «Зелену партію» інші партії, монолітно, жорстко підтримують провладного кандидата Співаковського. Якийсь магніт їх поєднав в однозначній позиції по підтримці цієї людини, коли прийняттям незаконних рішень вони намагаються в будь-що зараз легітимізувати результати голосування, які в тому числі були в колоніях, для того, щоб вибори закінчилися на користь провладного кандидата», - відповів Юрій Одарченко.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів