Голосуй за новий парламент України!

У неділю, 26 жовтня - позачергові вибори до Верховної Ради. Закликаємо виборців Херсонщини прийти та зробити свій вибір – обрати новий парламент України.

Український парламент - Верховна Рада України нового, VIIІ, скликання, буде сформована переважно за партійними списками – 225 депутатів. 199 місць займуть депутати, обрані від мажоритарних округів.

Ще принаймні 26 місць в парламенті залишаться вакантними на невизначений час – за оцінками Центральної виборчої комісії вибори не відбудуться в 6 округах Луганської області та у 8-ми округах Донецької області. Крім того, порожніми залишаться 10 місць від округів АРК Крим та 2 – від м. Севастополь.

Отже, 26 жовтня на виборчих дільницях українці отримають по 2 бюлетені – один для голосування за партії, інший – для голосування за кандидата, що представлятиме певний округ у парламенті.

У «партійному» бюлетені буде вписано 29 політичних партій та блоків, що беруть участь у нинішніх виборах. Для того, щоб пройти у парламент, політсила має набрати не менше 5% голосів виборців. Залежно від здобутої народної підтримки отримає й кількість місць у парламенті.

Натомість у виборах нардепа-мажоритарника одразу відомо хто є хто - перемогу здобуде той, хто набере найбільшу кількість голосів.

Як правильно проголосувати:

Крок 1. У неділю, 26 жовтня, виборчі дільниці відкриють о 8.00 і працюватимуть до 20.00. протягом цього часу потрібно прийти на дільницю. Для того щоб проголосувати, необхідно взяти з собою документ, що підтверджує українське громадянство. Такими є: паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, військовий квиток.

Крок 2. Виборці, які за віком або станом здоров'я не здатні пересуватися самостійно, можуть проголосувати за місцем перебування. Для цього потрібно до 20.00 п'ятниці, 24 жовтня, поштою або через інших осіб передати до дільничної виборчої комісії власноруч написану заяву з проханням забезпечити голосування за місцем перебування та медичну довідку. ДВК складає витяг для голосування за місцем перебування виборців і у день виборів три члени комісії з переносною скринькою прийдуть до таких виборців додому.

Крок 3. Коли бюлетень отримаєте, можете йти в кабінку і робити свій вибір. Перебуватим там можна лише наодинці. У виборчому бюлетені треба зробити позначку «+», або іншу у квадраті навпроти назви партії, за яку голосуєте. Можна поставити й іншу позначку, але тільки навпроти однієї партії. Якщо їх буде дві чи більше – виборчий бюлетень вважатиметься недійсним і голос врахований не буде.

Так само робити позначки і у виборчому бюлетені для голосування в одномандатному окрузі – у квадраті навпроти прізвища кандидата у депутати, за якого ви голосуєте. Виборець може голосувати лише за одного кандидата. Якщо, заповнюючи виборчий бюлетень, ви помилилися, то можете звернутися з письмовою заявою до виборчої комісії з проханням видати новий бюлетень, в обмін на зіпсований, який погашається.

Крок 4. Після того, як зробили позначку у бюлетені, вийдіть з кабінки і вкиньте її в урну. Пам'ятайте, що виносити бюлетень за межі дільниці заборонено.

Крок 5. Залишайте виборчу дільницю і йдіть у своїх справах. Вітаємо! Ви виконали свій громадянський обов'язок, дуже сподіваємось, що наші голоси не будуть марними...

Фото telegraf.com.ua.

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон