Єгор Устинов: Люди самі визначать - хто буде представляти їхні інтереси у Верховній Раді

В цьому абсолютно переконаний кандидат у народні депутати України Єгор Устинов, який підводить успішні підсумки своєї виборчої кампанії.«Яким він має бути – народний обранець?» - запитали у Єгора Олександровича херсонські журналісти

- Єгор Олександрович, Ви досить молоді, але у вас солідний досвід і роботи на держслужбі, і в політиці. Що спонукало Вас йти у народні депутати?

- Ви абсолютно правильно зазначили, що у мене великий досвід роботи на держслужбі. Так от практично кожен день я стикався з недосконалістю системи, в якій ми працюємо. Це, в свою чергу, тягне за собою затримку з рішеннями багатьох питань. Адже все можна було робити швидше, але обійти бюрократичну машину не так просто. Я кілька років працював головою Скадовської районної адміністрації, потім першим заступником голови обласної державної адміністрації і, мабуть, в знанні системи зсередини можу позмагатися з багатьма сьогоднішніми кандидатами.

Я часто буваю в Києві і спілкуюся з політиками так званого вищого ешелону. Так от мене іноді просто вражає те, наскільки вони далекі від реальних проблем населення України. І коли я кажу їм, що ситуація в країні, викладена їх помічниками на папері, і справжній стан справ в реальному житті суперечать один одному, багато хто не вірить. Це говорить про те, що сьогоднішні народні депутати не можуть бути корисні нашому суспільству.

- Але ж рівень довіри до політиків взагалі та до народних депутатів зокрема у людей різко впав. Вас це не лякає?

- Абсолютно логічно, що довіри до політиків більше немає. А по-іншому й бути не може. Знаєте, один видатний діяч свого часу сказав: «Мені подобається бути чесним, бо на цьому поприщі майже немає конкурентів». Чи доводилося коли-небудь мені брехати? Так, доводилося. Тому що я хотів працювати. А, не виконуючи певних вимог, на держслужбі довго не протримаєшся. Чи жалкую я про це? Безперечно. Але саме ненависть до брехні і спонукала мене міняти напрямок своєї зайнятості.

Я і на вибори йду без будь-якої партійної підтримки, а як самовисуванець. Сьогодні я нікому і нічим не зобов'язаний і можу собі дозволити не стояти під політичними прапорами, чи не сипати гаслами і т.д. Тому я прекрасно розумію людей, які в принципі перестали вірити політикам. Візьмемо, приміром, мій 186 округ. Один з кандидатів, вже який переміг там в 2012 році, за весь час свого «депутатства» і пальця об палець не вдарив для виборців, хоч і обіцяв їм золоті гори. А сьогодні він знову буде шукати там щастя. Чи зможе він ще раз переконати людей у своїй необхідності? Час покаже.

- У Вашій біографії вказано, що у Вас 4 вищі освіти. Як Ви вважаєте, чи повинна у народного депутата бути хороша освіта?

- По-перше, Верховна Рада України - головний державний законодавчий орган країни. Представляти його не просто повинні, а зобов'язані освічені люди. Інакше як вони будуть приймати закони, що стосуються економіки, соціальної сфери та іншого? Там мало розуміти поверхово, потрібно вникати в нюанси. Вам не здається, що ми від того так і живемо, що закони приймаються людьми, які в більшості своїй мало розуміють, за що голосують.

- Як Ви вважаєте, наскільки важливо те, щоб майбутній народний депутат був відомою персоною не лише у своєму регіоні, а й у столиці, де, власне, і вирішується левова частка всіх насущних проблем?

- Це дуже важливо. В Україні 450 народних депутатів. Кому з них вдалося здійснити все задеклароване в своїх передвиборчих програмах? Одиницям. Здогадуєтеся чому так? Статус народного депутата - це не «золота картка», це - перш за все, пропуск в провладні кабінети. Але хто там з тобою розмовлятиме, якщо тебе ніхто не знає? Повірте мені, як людині, яка просиділа в свій час в столичних приймальнях ні одну добу, - ніхто не буде вести з тобою конструктивних діалогів. Для будь-якої людини важливі репутація та авторитет у професійних колах. Для народного депутата – тим більше.

- Чи проявите Ви такий самий напір, домагаючись своєї перемоги на виборах до Верховної Ради?

- Я впевнений, що в сьогоднішній ситуації найбільша дурниця, яку може зробити політик, - це тиснути на вибір людей. Я абсолютно згоден з Президентом України Петром Порошенко, який сказав: «Вибори - кращий спосіб люстрації». Тільки людям - мешканцям тієї чи іншої місцевості визначати: хто зможе належним чином представляти їхні інтереси у Верховній Раді.

Спілкуючись в ході передвиборчої кампанії з людьми різних професій і роду занять, з кожним днем переконуюся все більше: виборці більше не стануть обирати своїх представників у владі за принципом сердечності і красномовства. Кожен кандидат пройде найжорстокіший народний відбір. В результаті в Україні має з'явитися новий - професійний, дієздатний, злагоджений парламент з депутатів-практиків, а не теоретиків.

- Успіху Вам на виборах і плідної роботи у Верховній Раді України

Записала Марія МІРОНОВА

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів