Нам затишно на планеті Земля

Саме тому Каховська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 погодилась розташувати виставку «Разом», яку представляє Конгрес національних громад України, в стінах свого навчального закладу.

Земля не має меж, їх не мають і стосунки між людьми. У всі часи люди прагнули єдності. Разом веселіше будувати будинок, орати ниву, співати пісень. Кожен з нас, у якій би частині світу не жив, прагне миру, щастя, родинного затишку, спокою тощо. І цього в людини не забрати.

В наш час, на мою думку, взагалі не існує питання національної приналежності. Це доводить життя і самі люди. Тому не випадково в Україні у співпраці з Будинком Анни Франк (Нідерланди) створена виставка "Разом", яка презентує історію національних громад України. Її побачили жителі всіх куточків нашої країни.

Каховська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням іноземних мов теж залюбки погодилась розташувати таку виставку в стінах свого закладу.

Якщо повернутися в історію школи №2, то саме нею опікувалася єврейська громада міста на початку XX століття. Її учень Гросман Зіновій створив музей історії школи, а цього року побачить світ його книга про школу, її кращих вихованців, історію, традицію, вчителів.

7 жовтня школу відвідав син Зіновія Йосиповича. Одесит Леонід Зіновійович Гросман, що продовжує справу свого батька та дбайливо зберігає й примножує історію єврейської громади на Каховщині, розповів про трагедію, пережиту євреями в роки Вітчизняної війни, і, зокрема, каховськими євреями. Серед заживо вбитих і кинутих у колодязь на хуторі Терни — 22 учні Каховської школи №2... Один з експонатів виставки розповідає про трагедію цього народу в роки Великої Вітчизняної війни. Це гірка пам'ять і невиліковний біль нашої громади.

На сьогодні в стінах школи навчаються діти різних національностей (росіяни, вірмени, татари, корейці, в'єтнамці, біженці та ін.). Нам всім затишно у рідних стінах школи.

Інформація, представлена на виставці, дозволить нам зазирнути в життя кожного, почути думки людей, для яких Україна стала Батьківщиною. Пізнати, як вони себе почувають, зрозуміти, що людей поєднує дещо більше, ніж тільки громадянство.

Тому наші школярі-екскурсоводи, розповідаючи про національні меншини в Україні, знають, що ми — єдина родина: поважаємо, любимо, шануємо один одного і вболіваємо однаково за Землю, що дала нам життя.

Користуючись нагодою, запрошуємо у гості до нашої школи — екскурсію виставкою для вас проведуть наші учні, які пройшли спеціальний курс підготовки і залюбки поділяться з вами вельми цікавою й корисною інформацією. Виставка у стінах СЗОШ №2 триватиме до 22 жовтня. Замовляти екскурсії ви можете за телефоном 4 14 24.

Галина СОЛОМАХІНА,
директор Каховської СЗОШ №2
«Каховська зоря»

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів