У Херсоні презентували «Тотальний опір»

«Тотальний опір. Інструкція з ведення малої війни для кожного» - так називається посібник швейцарського майора Ганса фон Даха, який в минулий понеділок презентували в Херсоні

У понеділок 13 жовтня у приміщенні музичного училища з ініціативи народного депутата України від ВО "Свобода" Олега Панькевича відбулася презентація "Тотальний опір. Інструкція з ведення малої війни для кожного". Участь у презентації взяв також директор видавництва "Астролябія", науковий редактор Олег Фешовець.

Олег Панькевич зазначив, що книга дуже актуальна для Херсонщини з огляду на те, що тут пролягає адміністративний кордон з тимчасово окупованою територією Криму, де відбувається систематичне перегрупування військ агресора та збільшення їх концентрації.

"На жаль, за 23 роки незалежності, система оборони будувалася так, що ми своєю слабкістю провокували до себе агресію, яку в решті решт і отримали. Тому нам необхідно швидко перебудувати систему нашої оборони. Варто зазначити, що ВО "Свобода" відстоює ідею розвитку Збройних сил України за зразком Швейцарії. Адже історичний досвід цієї маленької держави свідчить про одну загальновідому істину "Хочеш миру – готуйся до війни", – зазначив свободівець.

В контексті запозичення швейцарського досвіду Олег Панькевич розповів про своє депутатське звернення до голови Херсонської облдержадміністрації щодо проведення навчання для цивільного населення основ військової підготовки та цивільної оборони, які є елементом системи громадянської оборони.

«Не завжди регулярна армія може перемогти сильного супротивника. Коли це зробити не можна, тоді необхідно воювати за принципом малої війни. Власне цей принцип Швейцарія застосовувала під час Другої світової війни, і Німеччина та Італія не наважилися повністю окупувати Швейцарію.

Коли Німеччина проаналізувала систему громадянської оборони Швейцарії і порахувала скільки до її ліквідації потрібно залучити дивізій, вона вирішила, що краще їх перекинути на східний фронт. Таким чином Швейцарія зазнала невеликої кількості нападів на свою територію. І вона до тепер зберегла мир, але його вона здобула завдяки тому, що постійно готується до війни», – зазначив Олег Фешовець.

Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів