Взимку будемо мерзнути чи ні?

Щоб відповісти на це питання, сьогодні, 8 жовтня, у місті Херсоні провели засідання колегії облдержадміністрації.

Сидіти біля холодних батарей, навряд чи хочеться мешканцям Херсонської області. І це добре розуміє керівництво Херсонщини, яке разом із жителями нашої області пам'ятає минулі холодні зими.

І щоб цього року не виникало різного роду ситуацій з опаленням, в Херсонській області вирішили серйозно підійти до підготовки опалювального сезону. Тому, на сьогоднішньому засіданні колегії розглянули питання щодо виконання структурними підрозділами ОДА, районними державними адміністраціями та міськвиконкомами міст обласного значення заходів, які стосуються готовності підприємств паливно-енергетичного комплексу, об'єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років.

Для того, щоб розкрити дане питання, голова Херсонської ОДА Андрій Путілов запросив до слова начальника управління ЖКГ Херсонської ОДА Інну Трибух, яка повідомила про наступне: «Підготовка паливно-енергетичного комплексу, об'єктів житлово-комунального господарства та соціально-бюджетної сфери Херсонської області до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років проводилася відповідно до заходів, затверджених розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 28 квітня 2014 року. Хід виконання заходів щодо підготовки житлово-комунального господарства та закладів соціально-бюджетної сфери, скорочення споживання природного газу, реконструкції котелень з заміщенням природного газу іншими видами палива, розрахунків за спожитий природний газ, забезпеченість фінансуванням на закупівлю твердого палива та оплату енергоносіїв розглянуто на 12 засіданнях обласної комісії з питань організації та сталої роботи об'єктів життєзабезпечення в осінньо-зимовий період та на 102 відповідних міських і районних комісіях».

За словами начальника управління ЖКГ ОДА, на виконання заходів з підготовки до зими за рахунок всіх джерел фінансування було передбачено 49 мільйонів гривень, з яких освоєно 46, що становить 97%.

В ході засідання колегії стало відомо, що в населених пунктах Херсонської області паспорти готовності отримали 3479 житлових будинки комунальної форми власності, із них 1482 будинки, які мають централізоване опалення здані за актами теплопостачальним підприємствам. Фактично відремонтовано 417 покрівель, здійснено ремонт 860 метрів внутрішньобудинкових мереж опалення та 862 метра мереж холодного водопостачання.

Інна Трибух повідомила, що станом на 1 жовтня 33,2% житлових будинків, з централізованим опаленням, оснащено приладами обліку тепла при доведеному Мінрегіоном 45%. Найвищий показник у м. Гола Пристань – 57 % та м. Цюрупинськ – 50%. Найнижчий показник в м. Каховка – 22%.

«При підготовці житлового фонду до осінньо-зимового періоду приділено увагу утепленню житлових будинків», - розповіла начальник управління ЖКГ ОДА Інна Трибух, - «Скнінню вікон на сходових клітинах, закриттю продухів на технічних поверхах; утепленню фасадів та внутрішньобудинкових мереж опалення. До цієї роботи залучено кошти не тільки обслуговуючих підприємств, але і кошти мешканців. На зазначені заходи було використано близько 4 мільйонів гривень, що дає можливість зменшити споживання теплової енергії 76,3 тисяч Гкал або 5%».

Під час засідання колегії також стало відомо, що на виконання доручення голови обласної державної адміністрації в області проведено інвентаризацію електричних мереж житлових будинків, які мають централізоване опалення, за результатами якої встановлено, що резервна потужність електричного обладнання житлового фонду становить орієнтовно 2,5% від загальної потужності.

Для забезпечення тимчасового заміщення електричним опаленням квартир у разі відсутності централізованого опалення необхідно провести роботи по заміні внутрішньобудинкових електричних мереж та обладнання на суму приблизно 19 мільйонів гривень, які не передбачені були у місцевих бюджетах. Тому тільки ті будинки, які обладнанні електроплитами у разі аварійного відключення централізованого теплопостачання зможуть обігріватися електроприладами за умови невикористання приладів одночасно.

Нагадаємо, що централізоване теплопостачання в області здійснює 9 теплопостачальних підприємств, включаючи ПАТ «Херсонська ТЕЦ». На балансі цих підприємств знаходиться 69 котелень, 82 центральних теплових пункти та 319,1 км теплових мереж.

За словами Інни Трибух, теплове обладнання зазначених підприємств підготовлено до роботи в зимовий період. Із 319 км теплових мереж, що експлуатуються, підготовлено 313 км, або 98%, у тому числі замінено 7,0 км, що складає 91 % від запланованих.

А ось проблемним залишається питання заміни магістральних мереж теплопостачання від ЦТП № 63 та № 70 у м.Херсоні, які були введені в експлуатацію будівельним підприємством «Південенерго» з грубим порушенням вимог технічних умов при будівництві нових житлових будинків, тому 10 житлових будинків Таврійського мікрорайону ПАТ «Херсонська ТЕЦ» не може забезпечити нормативну температуру в квартирах цих будинків.

Підкреслимо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 09 липня 2014 року № 296 доведено для теплопостачальних та промислових підприємств області скорочення обсягів природного газу на 30%, для соціально-бюджетних організацій на 10%.

Тому в Херсонській області затверджено організаційно-технічні заходи щодо скорочення споживання природного газу теплопостачальними підприємствами та доведено помісячні обсяги споживання газу. Згідно заходів теплопостачальних підприємств заплановано скоротити споживання природного газу на 31 млн куб. м.

На виконання цих заходів оптимізовано систему теплопостачання у м.Цюрупинську шляхом об'єднання двох котелень та переведення 15 житлових будинків з централізованого на індивідуальне опалення. У м.Голій Пристані переведено на індивідуальне опалення 10 житлових будинків.

«Херсонській області за постановою Кабінету Міністрів України від 08 серпня 2014 року № 369 у 2014 році з державного бюджету виділено субвенцію на здійсненні заходів з енергозбереження щодо заміщення споживання природного газу у сумі 12,4 млн грн. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації затверджено перелік з 22 проектів на заміщення споживання природного газу альтернативними видами палива (паливний брикет) на об'єктах соціально-бюджетної сфери та здійснено розподіл коштів субвенції між місцевими бюджетами. На рахунках казначейства знаходиться 3,1 млн грн. Після внесення змін до місцевих бюджетів буде можливе використання цих коштів. Від реалізації цих проектів буде отримано економію близько 1 млн. куб. м природного газу на рік», - повідомила на засіданні колегії Інна Трибух.

За інформацією департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації, станом на 01 жовтня 2014 року підготовлено до проходження опалювального сезону 460 загальноосвітніх навчальних закладів та 465 дитячих садків, 60 шкіл та 67 дитячих закладів, що опалюються централізовано отримали акти готовності.

Тривають роботи по заміні застарілих та аварійних твердопаливних котлів на котли з високим коефіцієнтом корисної дії в 15 навчальних закладах. Станом на 1 жовтня загальноосвітні заклади забезпечені твердим паливом у кількості 4,5 тис т, що складає 42% від потреби. З метою забезпечення навчальних закладів твердим паливом вирішується питання щодо можливості заміщення вугілля дровами.

За інформацією Департаменту охорони здоров'я всі 593 заклади підготовлено до роботи в зимовий період. Заготовлено 2,1 тис. тонн вугілля та альтернативного виду палива (брикетів, пілетів, дров) , що складає 68,7% від потреби. З метою скорочення споживання природного газу, встановлено котли для опалення твердим паливом в медичних закладах с.Добросілля, Раденське. На електричне опалення переведено ФАП с.Тарасівка Цюрупинського району. В якості альтернативного опалення застосовуються відходи деревини на котельнях №3 Каховської центральної районної лікарні та Новооалександрівському дитячому санаторії для опалення пральні. В амбулаторії загальної практики сімейної медицини с.Григорівка Чаплинського району проведено роботи по встановленню котла з опаленням пілетами та брикетами.

За інформацією управління культури підготовлено 953 заклади мережі районних та сільських культосвітніх закладів в тому числі 311, які мають автономне опалення. 553 заклади взагалі не будуть опалюватися через відсутність систем теплопостачання.

Запросили на засіданні колегії і представників районів Херсонської області. Але, підсумовуючи їхні виступи випливає, що не всі райони готові зустріти зиму без проблем. Всього декілька районів Херсонщини змогли похвалитися 100 % готовністю до опалювального періоду.

Тому, губернатор Херсонщини доручив керівникам районів якомога скоріше повирішувати усі питання, які можуть завадити нормальному входженню області в опалювальний сезон та в терміновому порядку йому прозвітувати.

Бо дуже не хочеться, щоб жителі Херсонщини мерзли в своїх домівках, в освітніх, медичних закладах і тому подібне...

Тетяна БОЙКО

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів