У Херсоні відбулися урочистості з нагоди Дня вчителя

Це свято відзначається в Херсоні вже протягом багатьох років, адже виникло воно у нашій країні ще за радянських часів у – 1965 році.

В Незалежній Україні його офіційно стали відзначати згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року, на підтримку ініціативи працівників освіти України – у першу неділю жовтня, одне з найбільш шанованих професійних свят.

Чудова професія вчителя знайшла своє визнання не тільки в наших серцях, адже День працівників освіти визнаний і на міжнародному рівні. Всесвітня організація з питань освіти, науки і культури – ЮНЕСКО, внесла цей День у список офіційно затверджених міжнародних свят, важливість яких невід'ємно підкреслюється для всіх національностей і культур нашої планети. Понад 100 держав у світі відзначають цю дату.

На Херсонщині щорічно, за традицією, відзначають це свято, яке цього року влаштували у актовій залі музичного училища, де зібралися вчителі з усіх херсонських шкіл, ветерани.

Гостей зустрічало святково прибране фойє, музика у виконанні струнного квартету. Крім того, гості мали змогу переглянути виставку дитячої та юнацької творчості «Україна – єдина». А біля входу до зали гостей зустрічали дівчата в національних костюмах.

На свято було запрошено почесних гостей: голову Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Путілова, заступника голови Херсонської обласної ради Тамару Федько, радника голови Херсонської облдержадміністрації Юрія Солов'я та голову обласного комітету профспілок працівників науки і освіти Людмилу Кучеряву.

За особливі успіхи у здійсненні навчання і виховання учнів, оновлення змісту і методичного супроводження навчального процесу, забезпечення конституційних прав громадян України на здобуття якісної освіти щорічною одноразовою стипендією у розмірі п'ять тисяч гривень відзначили кращих педагогічні працівники області у напрямках: «Дошкільна освіта», «Загальна середня освіта», «Позашкільна освіта», «Професійно-технічна освіта», «Вища освіта»

Голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Путілов наголосив: «На сьогодні поставлена основна задача для Херсонщини – відроджувати економіку міста та виховувати у собі патріотизм. І найголовніше, облдержадміністрація повинна працювати так, щоб херсонці відчули турботу, затишок і комфорт. І ми усі разом повинні плідно працювати і взаємодіяти. До речі, нещодавно був на святковому концерті у Геніческу, від якого вражений активністю вчителів, викладачів, які організовують подібні концерти та виставки. Наша мета – особливе патріотичне виховання підростаючого покоління, адже від виховання наших дітей залежить подальша доля України».

Продовжила вітання заступник голови Херсонської обласної ради Тамара Федько: «Кожна наша перемога або досягнення в будь-якому освітньому процесі, до якого ми маємо відношення, так чи інакше є перемогою або досягненням і наших вчителів. Не зважаючи на умови і обставини, які іноді виникають перед нами ми все ж вважаємо за краще, щоб нашою освітою і освітою наших дітей, все ж займалися кваліфікаційні і вмілі фахівці».

Голова обласного комітету профспілки працівників науки і освіти Людмила Кучерява нагородила грамотами обласного комітету профспілки працівників науки і освіти голову Каховської районної профспілкової організації Ірину Шевченко та голову Білозерської районної профспілкової організації Анатолія Феніна.

За сумлінну плідну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу навчання та виховання підростаючого покоління Почесними грамотами та Подякою Міністерства освіти і науки України нагородили учителів з шкіл Каланчацького, Горностаївського, Бериславської, Новокаховського та Білозерського районів.

Під час заходу, ті хто зібрався, вшанували хвилиною мовчання тих, хто загинув за нашу незалежність на Майдані та у військових діях АТО: «Коли, як не сьогодні, - наголосила ведуча, - ми насправді відчуваємо результат плідної праці вчителів, які виховують в кожному з нас справжні патріотичні почуття, почуття людської гідності, навчають любити свою землю, свій народ, культуру».

Після офіційної частини відбувся святковий концерт.

Кожен День учителя – це привід сказати слова вдячності нашим вчителям за їх терпіння і важку працю заради нашого успішного майбутнього. Вчитель – просте, звичайне слово, яке щодня повторюємо і ми, і наші діти. А скільки воно зберігає у собі найкращих, незабутніх спогадів! Скільки пов'язано з ним перемог і звершень у кожної людини! Вчитель, - він не тільки навчив нас писати й читати, він допоміг збагнути їх глибинний зміст, прищепив нам відповідальність обов'язку, допоміг поступово знайти своє місце у житті.

Ми вітаємо тебе, вчителю!

Катерина РУДИК

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон