На Херсонщині карають за ухиляння від призова

Перші два кримінальні провадження за ухилення від повісток військового комісаріату відкрито у Бериславському районі. Подібні перші «ластівки» є також і в Новій Каховці.

«Ситуація нині непроста, — констатує військовий комісар Нової Каховки Володимир Загурський. — Дедалі частіше повістки вручати нікому: люди не відкривають нам двері. Намагалися працювати з міськими підприємствами, але від них приходили чоловіки, котрих здебільшого медкомісія визнає непридатними до служби. Через це результат самої мобілізаційної роботи виходить дуже низьким».

«Така ситуація непокоїть ще й через те, що у місті реально проживає чимала кількість людей, котрі пройшли добрий вишкіл у багатьох гарячих точках планети. Проте більшість із них стоять нині на ринку, торгують, займаються бізнесом», — констатує колишній військовий комісар міста, член виконкому Новокаховської міськради Володимир Часовський.

Проте, за словами Володимира Загурського, вплинути на цих людей або принаймні насильно вручати повістки на ринках і вулицях міста працівники військкомату нині не мають права. Тож і доводиться їм розраховувати здебільшого лише на свідомість новокаховчан.

«Іноді буває, що зі 100 чоловіків лише трьох медики визнають придатними до служби, - додає міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко. — Хоча є випадки, коли хворі люди успішно проходили медкомісію, а потім виникали серйозні проблеми з їхнім здоров'ям».

Різні хитрощі використовують й керівники деяких підприємств - зокрема, будівельних, щоб не відпускати працівників виконувати свій громадянський обов'язок. Тож мобілізаційна робота проходить непросто...

Олег БАТУРІН
«Новий день» №39(5138) 25.09.2014

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів