Відкритий лист народного депутата України Миколи Дмитрука до депутатів Херсонської обласної ради

Народний депутат України, обраний від Херсонщини, Микола Дмитрук звернувся з відкритим листом до депутатів Херсонської обласної ради

Шановні колеги!

Звертаюся до Вас із настійливим проханням переглянути Ваше рішення про припинення діяльності комунального закладу «Калінінська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів №2» Херсонської обласної ради шляхом злиття із комунальним закладом «Калінінська спеціальна загальноосвітня школа - інтернат І-ІІ ступенів №1» Херсонської обласної ради та про передачу майнового комплексу інтернату №2 до спільної власності територіальних громад Великоолександрівського району (рішення обласної ради 08.08.2014 № 1085 та 27.08.2014 № 1102).

До мене, як народного депутата України 7 скликання по 184 виборчому округу, звернувся трудовий колектив інтернату №2, з проханням не допустити ліквідації інтернату та позбавлення робочих місць працівників. Непроста ситуація, яка склалася в обох колективах закладів, може вилитися в затяжних конфлікт в одному селі. З іншого боку, фінансові можливості Калінінської сільради Великоолексадрівського району, на території якої знаходяться дані заклади, як і бюджету Великоолександрівської райради, недостатні для утримання та ефективного використання майнового комплексу школи-інтернату №2.

Для його реконструкції під дошкільний навчальний заклад, (хоча в с.Калінінське вже є дитсадок), потрібні більше 500 тисяч гривень. З огляду на те, що даний комплекс потребує цілодобової охорони, Великоолександрівська РДА просить з обласного бюджету на ці цілі 250 тисяч гривень щорічно до кінцевого облаштування комплексу під дошкільний заклад. Про це мені повідомили представники депутатського корпусу Великоолександрівської райради.

Ситуація, що склалася в Калінінському інтернаті №2 - усього близько 20 дітей в інтернаті на більш ніж 40 працівників трудового колективу - і справді виглядає непростою. Та розкидатися людськими долями і народним майном не по-господарськи і не по-совісті. Ми вже неодноразово були свідками того, коли майнові комплекси розорялися, не маючи власників. Що вже говорити про долю працівників дитячої установи – висококласних фахівців, до того ж, які мають професію з особливим ухилом, і, в непростий час, можуть залишитися без роботи і без засобів існування.

Та головне - діти-сироти, з якими життя і так повелося жорстоко. Не все у цьому світі вимірюється грошима. Заради навіть однієї маленької людини необхідно стояти усім миром. Якими моральними критеріями виміряли Ви їхні долі? А ще, оминули увагою Постанову Верховної Ради України від 18 червня 2014 року про встановлення мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності.

До того ж, сьогодні ми є свідками того, що внаслідок воєнних дій, без постійного місця проживання залишися діти, які виховувалися в спеціалізованих закладах Луганської та Донецької областей. Таких діток держава зараз буде змушена, розміщувати у наявні інтернатні заклади.

Про ситуацію в Калінінському інтернаті №2 вже поінформовані міністр науки і освіти України С.М.Квіт та голова профільного комітету Верховної Ради України Л.М.Гриневич. Дане питання також було обговорено під час моєї особистої зустрічі із міністром соціальної політики України Л.Л.Денісовою. Усі вони підтримали мою позицію у даному питанні.

Також я мав розмову із головою постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку та управління об'єктами комунальної власності Херсонської облради Ю.Г.Грабарем. Як з'ясувалося, питання про передачу майнового комплексу на профільній комісії не розглядалося. Голова гуманітарної комісії Херсонської облради А.О.Кияновський під час зустрічі висловився за перегляд рішення сесії і за створення нової комісії, яка займеться аналізом ситуації.

Шановні депутати обласної ради! Аби об'єднатися заради будь-якої доброї справи, а тим паче долі маленьких сиріт, багато зусиль не потрібно, як не доречні тут гординя та амбіції. Згадайте про гуманність, чуйність і людське вміння розумітися.

Мій відкритий лист також прошу вважати офіційним зверненням до прокуратури Херсонської області з проханням надати оцінку рішенням Херсонської обласної ради та з метою їх відкликання.

З повагою до своїх колег і з надією на розуміння
Микола ДМИТРУК

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів