Влада підтримала проект Мангера по розвитку зрошувальних земель на Херсонщині

Під час прямого ефіру на обласному телебаченні голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Путілов висловив підтримку ідеї відновлення зрошувальної системи на Херсонщині.

Він зазначив, що Херсонська ОДА має намір створити єдине обласне комунальне підприємство зрошувальної системи та модернізувати обладнання і оновити труби. Інвестиційний проект «Модернізація зрошувальних систем Головного Каховського магістрального та Північно – Кримського каналів» ще в 2012 році разом з групою українських вчених розробив Владислав Мангер.

Реалізація даного проекту дозволить створити зону гарантованого виробництва сільгосппродукції в АР Крим, Херсонській та Запорізькій областях, і на цій основі значно знизити залежність сільськогосподарського виробництва від несприятливих погодних умов та посилити продовольчу безпеку України та її експортний потенціал. За підрахунками фахівців, у результаті реалізації проекту Мангера, відбудеться збільшення площі зрошуваних земель з наявних390 тис.га до 1 млн. 390 тис.га.

Це дозволить, у свою чергу, підвищити середню врожайність зернових культур у 3-4 рази, овочевих – у 2-3 рази, плодових та винограду – у 2-4 рази, зменшить собівартість виробництва сільгосппродукції, водночас зростуть доходи сільгоспвиробників. Проект передбачає створення десятків тисяч додаткових робочих місць у південному регіоні та дає потужний імпульс для розвитку не тільки сільського господарства, а й інших галузей економіки і соціальної сфери Херсонщини і всього регіону.

Владислав Мангер запропонував таку модель яка передбачає формування надходжень для повернення інвестицій за рахунок прибутку, отриманого від вирощування сільськогосподарської продукції на додатково введених зрошуваних землях. За таких умов термін окупності вкладених інвестицій на зрошувальних системах Північно-Кримського каналу становитиме 1,8 роки, а на зрошувальних системах Головного Каховського магістрального каналу – 2,2 роки. Також, командою Владислава Мангера було висунена ідея створити в системі Держводагентства України єдиного Державного підприємства на базі існуючих управлінь Головного Каховського магістрального та Північно-Кримського каналів, міжрайонних та районних управлінь водних ресурсів, до сфери діяльності яких належить питання експлуатації інженерної інфраструктури зрошуваних систем Головного Каховського магістрального та Північно-Кримського каналів, а також внутрішньогосподарської мережі. Це мало остаточно навести лад в питанні надання дозволів на зрошення та ціноутворення на воду.

Прозора формула та чітка система управління максимально унеможливить корупцію. Як зазначив Владислав Мангер, якщо обласне керівництво справді має намір реалізувати ідею відновлення зрошувальної системи Херсонщини, то його команда готова надати всі необхідні документи і підставити плече молодому губернатору.

«Модернізація зрошувальної системи Херсонщини – це проект який здатний якісно змінити сільське господарство області, та вивести економіку нашого краю на новий рівень», - підкреслив Владислав Мангер.

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон