В Херсоні – черга за… книгами!

Якщо ви думаєте, що на вулиці можна лише розмовляти або слухати музику, то ви помиляєтесь. Бо зараз у моді вуличні бібліотеки. Ця тенденція прийшла до нас із Заходу, а тепер настала черга і Херсона.

Що ж таке вулична бібліотека? Ні, це не столи і шафи з книгами, і не тітонька, яка постійно просить тиші. Це невеликий бокс із книжками. Поповнювати таку бібліотеку може кожен. Книжки можна взяти із собою додому, а потім повернути на місце. Якщо ж твір вам настільки сподобався, що ви захотіли залишити його у себе - без проблем. Тільки потрібно принести іншу книжку.

З такою ініціативою виступила молода команда творчого об'єднання «АРТХАОС». Активісти, звичайно, побоюються, що люди просто заберуть книжки додому и не повернуть. Але сподіваються, що херсонці швидко стануть європейцями і змінять своє ставлення до таких об'єктів. Якщо ж ні - доведеться встановлювати камери спостереження.

Урочиста промова, червона стрічка, один рух ножицями - і перша вулична бібліотека Херсона відкрита! Розташовується вона неподалік драмтеатру, у Піонерському сквері. Подивитися на це зібралось багато люду. Але не просто подивитись на книги, а й подарувати їх.

Тут є і дитячі енциклопедії, детективи, фантастика, навіть підручник з філософії. А також – «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка, який нещодавно пішов у інший світ.

Особисто мене дуже здивувало, що з бажаючих обрати книжку для читання вишикувалась велика черга! Дівчата обрали для себе романи про кохання, а хлопці із задоволенням передивлялися альманахи про наше місто. Окрім цього, гості слухали твори місцевих поетів і пригощалися тістечками. На урочисте відкриття завітав і міський голова Володимир Миколаєнко.

Схоже, у Херсоні з'явилась нова цікава тенденція - черга за книгами!

P.S. Вже за тиждень після урочистого відкриття у боксі бібліотеки залишилось лише кілька книжок. Сподіваємось, що після читання люди з вдячністю повернуть їх на місце.

Олена ПІМЕНОВА
«Вгору»№36(623) 04.09.2014

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон