Чи хочуть херсонці стати кримчанами?

Наприкінці минулого тижня у інформаційний простір України увірвала звістка, яка здивувала і шокувала водночас – Херсонщина стане Кримом?!

Один із загальноукраїнських каналів у своєму новинному сюжеті повідомив, що існує думка, що Україна може поширити територію Криму... на південь Херсонщини(?!). Саме з такою ініціативою виступили лідери кримських татар.

Ідея полягає у тому, аби приєднати кілька південних районів Херсонської області до Криму. З юридичної точки зору це називають формальністю і «адміністративною» дією, внаслідок якої в Україні з'являться «кримські території, які будуть під українським контролем».

Як передає телеканал: «Кримські татари переконані, що це буде вигідно і їм, і державі. На херсонських землях розмістилися б очільники меджлісу, органи влади Криму, а також вимушені переселенці з півострова».

Можливо, формально це й просте рішення, але по суті воно внесе кардинальні зміни у загальний устрій держави в цілому, і Херсонщини зокрема. Питання спірне і не має однозначної відповіді.

А чи не викличе це наступну агресивну хвилю з боку загарбників, які мають сьогодні під фактичним контролем Кримський півострів, мотивуючи це тим, що офіційно Крим перейшов під юрисдикцію Росії?

І хоча ми всі продовжуємо сприймати це не більш ніж агресію і захоплення нашої суверенної територій, але таке рішення, з формальної точки зору, може стати неприємними приводом для захоплення росіянами частини тепер вже материкової України. Може такого подарунку хтось вже давно чекає у Кремлі?

Коли кримські татари говорять про те, що й сьогодні особливо багато кримських татар живе у Генічеському районі Херсонщини, і що це спростило б цілий ряд формальностей, то вони забувають ще одну «просту» річ... А чи хочуть цього ті, хто живе на Херсонщині, ви про це не здогадалися запитати?

Якщо йде мова про «кілька» південних районів, на яких можуть «оселитися кримські татари», як про це говорять сьогодні очильники Меджлісу, то про які саме території йде мова? З географічної точки зору? Тільки один Генічеський, чи й про Каланчакський, а то й Скадовський? Адже всі вони на узбережжі моря, і всі знаходяться на півдні? А може насправді мова ведеться про якісь інші, геополітичні перерозподіли?

Виходить, що Херсонщина може лишитися не тільки 70% морських прибережних територій, але й відповідного прибутку до місцевих бюджетів районів та області від курортного збору, податку на землю і т.п.

Дивна річ, що такі питання піднімаються і озвучуються саме сьогодні, у той час, як на Сході України й так не стабільно. Навіщо вносити такі пропозиції саме сьогодні? Навіщо «каламутити» й так не досить спокійну «чорноморську воду»?

Єдине, що втішає у цій ситуації, так це те, що такі рішення не можуть бути прийняті одноосібно ані Президентом, ані Прем'єр-міністром. Внесення таких змін передбачає на першому етапі внесення зміни до Конституції України. То ж, питання не стоїть «гостро» – цього ні хто не буде роби просто сьогодні, чи навіть завтра. Але те, що такі розмови ведуться і такі думки у когось є і вони озвучені уголос – викликає все ж занепокоєння.

Хочу вірити, що перед тим, як вносити такі зміни у Конституцію, у когось вистачить розуму запитати з цього приводу думки жителів області: чи хочуть вони цього? Чи й тут зміни будуть вносити «на прохання народу», який «забули запитати», як це вже було і з медичною і з пенсійною реформами?

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів