Житлово-комунальні підприємства Херсона порушують законодавство

Про це повідомляють в Херсонському обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України.

Нещодавно там відбулось засідання адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення АМКУ. На ньому антимонопольниками були прийняті рішення у справах, розпочатих відносно надавачів послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – КП «Дніпровський», КП «Таврійський» та ТОВ «Шумен».

Як встановлено Відділенням, КП «Дніпровський» та ТОВ «Шумен», не дотримуючись приписів чинного законодавства, надають послуги переважній чисельності споживачів за відсутності укладених договорів про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а також не вживають дієвих заходів щодо їх укладання.

Це може призвести до ущемлення інтересів споживачів, оскільки КП «Дніпровський» та ТОВ «Шумен» не визначили, коло своїх обов'язків та відповідальність при наданні послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, також вони не визначили права споживачів при отриманні цих послуг від підприємств. Окрім цього, споживачі позбавлені можливості вирішення спорів у судовому порядку в разі не дотримання виконавцем послуг умов договору.

А ось КП «Таврійський» укладалися зі споживачами договори про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, але їхні умови звужують обов'язки та відповідальність підприємства, як виконавця послуг, порівняно з умовами визначеного законодавством типового договору.

Як наслідок, КП «Таврійський», безпідставно та неправомірно зменшивши коло своїх обов'язків та відповідальність, які передбачені типовим договором, звузило права та гарантований захист прав споживачів.

Тому, рішеннями адміністративної колегії Відділення такі дії житлово-експлуатаційних організацій визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та зобов'язано протягом двох місяців з дня отримання рішення адміністративної колегії усунути зазначене порушення шляхом укладення з усіма споживачами договорів, положення яких відповідають чинному законодавству України та типовому договору.

Голова громадської ради при Херсонському територіальному відділенні АМКУ Олександр Максименко в кінці засідання звернувся до представників житлових організацій з такими словами: «Ми дійшли висновку, якщо ви (житлові організації) проявите ініціативу і зробите, те, про що ми говоримо, то ви самі себе піднімете, пробудите міське керівництво. І вже тоді, каральні механізми включатись не будуть», - підкреслив Олександр Максименко.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів