Градобій більше не буде «каменем спотикання» на Херсонщині

«Якщо це питання нас роз'єднує і важливе для моїх земляків - херсонців, я вирішив прибрати ці штучні перепони між нами, і відмовився від його використання», - заявив народний депутат України Микола Дмитрук.

Дві сторони однієї медалі

Приймаючи на своїй землі інвестора чи обираючи собі парламентаря у вищі ешелони влади, кожна громада сподівається, що спілкуватимуться вони з ними на рівних. Та те, як вчиняють і, які рішення ухвалюють люди, яким віддали перевагу і повірили громади, у першу чергу, залежить від їхньої порядності та совісті.

Мешканці Бериславського району, безумовно, раділи, коли 4 роки тому до них зайшло ТОВ СП «Нібулон». Це і нові робочі місця, і відрахування у бюджет, і певна підтримка як громадам, так і конкретним людям. Можливо «обіцянки – цяцянки» когось і радують, а от у жителів с.Отрадокам'янка від інвестора лише клопоти.

З 2010 року, особливо в сезон збирання зернових, великотонажні машини з зерном, для очікування розвантаження, почали регулярно проїжджати та зупинятися на території села. Для цього водії облюбували вул.Леніна, причому, великі авто ставили з обох сторін дороги. Будь-яким гостям хлібосольні отрадокам'янці завше раді.

Та ці «гості» більше були схожі на татей: набігли, розгромили і втекли. Для мешканців села, будинки яких знаходяться на вказаній вулиці, до останнього часу від них був лише пил, бруд, відходи життєдіяльності водіїв, гуркіт та шум, як в денний, так і в нічний час. Тож колись затишну вулицю, нині швидше назвати напрямком дороги. Юристи на своїй мові винесли би вердикт - водії порушили п.п г п. 22.3 та п.п. а,б,г п.26.2. ПДР України.

Наприкінці червня 2014 року голова сільради с.Отрадокам'янка В.М.Тахтамиш та директор ПАТ «Кам'янський» О.А.Голубничий, звернулися до офісу ТОВ СП «Нібулон» у с.Козацке. У результаті перемовин таки вдалося дійти спільної думки - автомобілі фірми почали рухалися іншим шляхом.

Аби ніякий «заїжджий молодець» не переплутав дороги і не звернув «протоптаною доріжкою» у село, народний депутат України Микола Ілліч Дмитрук за власний рахунок установив шість відповідних дорожніх знаків. Правду кажучи, вже за тиждень кілька з них таки скрутили занадто емоційні водії великовантажних автомобілів.

Під час тієї ж розмови в «Нібулоні» запевнили, що проведуть ямковий ремонт дороги. «Та швидко казка мовиться, та не швидко діло робиться» - до сьогодні ніяких робіт інвестор не провів. Дорожнє покриття по вулиці Леніна продовжує спричиняти незручності, а місцями неможливість руху при виїзді транспортних засобів загального користування - рейсових автобусів Миколаївка-Нова Каховка, транспортних засобів місцевого ПАТ, яке знаходиться на території Одрадокам?янської сільської ради, приватному транспорту в бік траси Берислав-Херсон та через селище Козацьке в бік Нової Каховки, Каховки та інших населених пунктів.

Терпіння отрадокам'янців вже закінчується – нині вони просять сприяння в губернатора Ю.В.Одарченка (офіційного листа направили 22 липня) та в народного депутата України М.І.Дмитрука у вирішення питання з відновлення дорожнього покриття по вулиці Леніна с.Отрадока'янка Бериславського району, руйнування якого спричинене великовантажним транспортом ТОВ СП «Нібулон».

Про позицію голови облдержадміністрації на момент написання матеріалу було ще не відомо. У свою чергу, народний депутат пообіцяв довести справу до позитивного завершення, задіяти усі свої важелі впливу і завірив, що дорога таки буде відремонтована.

Окрім того, Миколі Дмитруку на минулому тижні довелося в чергове, у дуже непростій ситуації засвідчити свою громадянську позицію і показати ставлення до виборців-земляків. «До мене звернувся голова Бериславської РДА Олексій Григорович Чачібая з проханням приїхати у район. З'ясувалося, що певна група бериславців протестує проти застосування у моєму сільгосппідприємстві градобійних установок. На той час я перебував у Києві, але розуміючи важливість питання в ніч виїхав у район - люди хотіли вести розмову саме зі мною і я не міг їм відмовити», - розповідає народний депутат.

Подібний прецедент трапився і 2 року тому. Тоді Микола Дмитрук пообіцяв, що рік господарство не буде застосовувати «розсіювач граду». Домовленість - виконав. Хоча в позаминулому році градом й побило врожай садів і виноградників, слово дане людям він не порушив. При тому, чого гріха таїти, господарство, в якому постійно працюють більше 200 працівників і ще стільки ж залучається до сезонних робіт, понесло чималі збитки.

Та невже градобійні установки, які використовувалися з часів Союзу і нині активно розповсюджені в Європі, «відбирають» дощ у мешканців району? Цьогоріч, у травні та червні, коли городам і полям потрібна була волога, на відсутність дощу Бериславщині гріх нарікати. Справедливості раді треба додати, що в цей же період господарство Миколи Дмитрука використовувало градобій!

«Працюють градобої опираючись на концепцію конкуренції, яка погоджена Всесвітньою метеорологічною організацією. Стріляють в хмару безпечними іонами срібла. Вони створюють в ній конденсацію, завдяки чому градини одразу випадають на землю вже дощем. Докори, на кшталт «через градобої немає дощу» - нісенітниця. Дощова хмара - потужне атмосферне утворення, з десятками тисяч тонн води, яку не прогнати подібними невеликими установками», - це так, інформаційний відступ для читачів.

Народний депутат, у свою чергу, обширної лекції з цієї теми на зустрічі із земляками не читав. Погодьтеся, дарма доводити щось людям, які апріорі не налаштовані слухати аргументи. З огляду на те, що Микола Ілліч завжди виходить із позиції об'єднання, до того ж, якщо це стосується людей, з якими виріс і землі, на якій живе разом з ними, народний обранець взяв на себе зобов'язання ніколи не застосовувати в своєму господарстві градобійної установки.

Своє рішення офіційно підтвердив відповідним меморандум з Бериславською РДА, Бериславською райрадою та Асоціацією фермерів Бериславщини. Багато мешканців району високо оцінили такий вчинок Миколи Дмитрука і гордяться своїм депутатом. У той же час, вони висловили здивування і обурення тим, що деякі сільгосппідприємства району, які також мають градобійні установки, не долучилися до підписання документу.

Свій підпис під меморандумом народний депутат України Микола Дмитрук пояснив так: «У ці особливо важкі для країни часи ми повинні шукати один в одному друзів, а не ворогів, триматися разом і підтримувати. Якщо градобій став тим каменем спотикання, який нас роз'єднує і це питання важливе для моїх земляків, я вирішив прибрати ці штучні перепони між нами, і відмовився від його використання.

Разом із моїми виборцями ми завжди знаходили порозуміння, нам завжди вдавалося вирішувати чимало питань для громади і конкретних людей. Я завжди виконую дані мною обіцянки і буду робити це надалі. Я, народний депутат, і моє призначення бути разом із народом».

Оксана КОРІННА

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів