«Туалет від губернатора» Херсонщини виявився фікцією

«Туалет від губернатора» Херсонщини виявився фікцією
Так жартома говорять жителі Качкарівки Бериславського району Херсонської області.

Ще минулого року тодішній голова облдержадміністрації Микола Костяк обіцяв облаштувати у місцевій школі внутрішній туалет і заявив, що бере цю справу під особистий контроль. «Начебто й необхідні 56 тисяч гривень ще торік виділили, проте отримати гроші не можемо й досі», — підтверджує голова Качкарівської сільради Юрій Бутівчак.

Ця школа - єдина на Бериславщині, яка не має пристойного туалету, стверджує керівництво району. Голова РДА Олексій Чачібая запевнює: якщо губернаторські гроші на облаштування вбиральні так і не дійдуть, тоді спробують вирішити проблему своїми силами. Проте проблем із закладами освіти у районі й без «губернаторського туалету» вистачає.

«Ми вже підготували запаси дров і вугілля на перші зимові місяці. А ось здійснювати ремонти закладів доводиться виключно коштом батьків і спонсорів», — говорить голова Червономаяцької сільради Олександр Вороний. Приміром, потрібно близько 60 тисяч гривень на придбання матеріалів для приведення в порядок електроопалення в школах Червоного Маяка і Ударника. І на вимощення будівлі школи треба 18 тисяч гривень.

За словами начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА Валерія Корибута, у бюджеті відсутні кошти на капремонти покрівель шкіл у Веселому, Новокаїрах, Новорайську, заміну опалювальних котлів у ЗОШ Тягинки, Милового, Шляхового, Львового, Степного, Новорайська.

Дві школи потребують ремонту водогінно-каналізаційних систем, в одній треба підремонтувати спортивну залу. Більшість закладів також повинні оформити недешеві правовстановлюючі документи на земельні ділянки та нерухоме майно. До того ж, ще є вимога забезпечити школи і дитсадки комп'ютерами та Інтернетом. «Лише 10 загальноосвітніх навчальних закладів району мають мультимедійні проектори. А без усього цього ми не зможемо рухатися вперед. Може, сільради зможуть хоча б по одному ноутбуку або комп'ютеру придбати?», - попросив Валерій Корибут.

«Інтернет проведемо, а ось з комп'ютером — вибачайте. Він і нам у сільраду потрібен, а все немає за що його придбати», — розводить руками Червономаяцький сільський голова. Як говорить Валерій Корибут, у новому навчальному році в районі будуть знову тимчасово закриті 6 початкових сільських шкіл, один дошкільний навчальний заклад (у Саблуківці) — через відсутність дітей.

До 1 вересня планується реорганізувати Чайкинську, Максимо - Горківську ЗОШ та навчально-виховний комплекс «Вірівська ЗОШ I—III ступенів. Відкриються додаткові групи з постійним режимом роботи у Бериславських № 4 і 5 та Бургунському дошкільних навчальних закладах. 1 вересня заняття у школах Бериславського району розпочнуть 4250 учнів, у тому числі 430 першокласників.

Олег БАТУРІН
«Новий день» №28(5127) от 10.07.2014

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів