Про підсумки роботи Херсонської пенітенціарної служби

Говорили сьогодні, 9 липня у місті Херсоні під час засідання розширеної колегії управління Державної пенітенціарної служби України в Херсонській області.

Про підсумки службової діяльності установ виконання покарань слідчого ізолятору та кримінально-виконавчої інспекції управління ДПтСУ в Херсонській області за 1 півріччя 2014 року звітували: перший заступник начальника управління полковник внутрішньої служби – Роман Доброжан, заступник начальника управління підполковник внутрішньої служби – Олена Досенко, заступник начальника управління полковник внутрішньої служби – Сергій Гайчов та заступник начальника управління – Анатолій Ковтун.

Слухали доповідь свого керівництва працівники пенітенціарної служби Херсонщини, а також начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Херсонській області генерал-майор внутрішньої служби Володимир Пінькас, який на початку засідання зокрема зазначив, що за 6 місяців в установах Херсонської області не допущено надзвичайних подій, тому що установи працювали стабільно. Але за 6 місяців 147 співробітників пенітенціарної служби було притягнуто до кримінальної відповідальності.

Під час засідання розширеної колегії стало відомо, що діяльність установ виконання покарань та слідчого ізолятору ДПтСУ в Херсонській області протягом 1 півріччя 2014 року спрямовувалась на стабілізацію оперативної обстановки, забезпечення ізоляції засуджених, виявлення та ліквідацію негативних тенденцій серед яких: виконання ними розпорядку дня, підвищення ефективності та безпеки несення служби черговими змінами та персоналом установ, а також приведення стану ізоляції і нагляду у відповідність до вимог Кримінально-виконавчого кодексу України та нормативно-правових актів ДПтСУ. Саме з цією метою, персоналом служби нагляду й безпеки здійснювався постійний цілодобовий контроль за станом оперативної обстановки в установах.

Відділами нагляду і безпеки установ виконання покарань та слідчого ізолятору планувалась та проводилась відповідна робота, щодо організації обшуків житлової та виробничої зон, приміщень ДІЗО, карцерів, ПКТ, ДПК, СМРБ та інших об'єктів, розташованих на територіях виправних установ та слідчого ізолятору, до яких мають доступ засуджені.

«В результаті покращення роботи по напрямку перекриття каналів надходження наркотичних засобів до зон що охороняються, в ході реалізації оперативної інформації, за 2014 рік у взаємодії між службами відділу нагляду, безпеки та охорони, всього в 34 випадках вилучено – 557, 99 грамів наркотичних речовин при спробі доставки до зони. Також було вилучено 880 гривень, 42,450 літрів спиртних напоїв, 200 мобільних телефонів. Було затримано 10 громадян, які намагались доставити до зон, що охороняються заборонені предмети», – розповів Роман Доброжан.

На засіданні колегії повідомили, що завдяки вжитим заходам вдалося стабілізувати та поліпшити роботу щодо профілактики та попередження самогубств, результатом якої стало те, що протягом 2014 року самогубств серед засуджених та осіб взятих під варту, не допущено.

Також з метою посилення та забезпечення надійної охорони установ, розшуку та затримання злочинців, що вчинили втечу з під-варти, огляду автомобільного транспорту в установах виконання покарань та слідчому ізоляторі управління ДПтСУ в Херсонській області використовується 92 службові собаки. З них: 43 – розшукових, 46 – вартових, 3 – резервні та 2 цуценят.

В ході засідання колегії начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Херсонській області генерал-майор внутрішньої служби Володимир Пінькас поставив перед працівниками пенітенціарії чіткі задачі, які вони надалі мають виконувати.

«Сьогодні, дивлячись на ті події, які відбуваються на Сході України наші основні задачі – це підвищення бойової готовності особистого складу, це знання нормативної бази документів, які регламентують правильність застосування зброї, правила особистої безпеки, застосування рукопашного бою для того, аби не допустити проникнення на нашу територію чужих осіб. А якщо таке і станеться, щоб своєчасно, правильно, кваліфіковано застосовувати зброю, згідно закону. Тому що я навіть думати боюсь про те, що маса засуджених може опинитись на волі. А такі спроби вже були зроблені в Луганську та Донецькій області», – звернувся до колег Володимир Пінькас.

Тетяна БОЙКО

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів