У Скадовську з нечистот - чиста вода

Днями мрія жителів курортного Скадовська втілилась у життя - міський голова Олександр Гавриш разом з очільниками району, депутатами міської ради, громадськістю відкрили новобудову другої лінії очисних споруд.

Щороку фахівці санстанції, та ще ряд контролюючих органів закидали у недоліки міській владі необхідність реконструкції другої лінії аеротенку очисних споруд. Справа на мільйон гривень була не по силам міському бюджету донині.

Але справу зрушили з місця - поряд із застарілою установкою нині набирає обертів нова конструкція вторинного відстійника очисних споруд (мулососу). Устаткування замовлено на Харківському заводі, бетонні конструкції зводило КП "Водне господарство".

Обладнання відстійника закуплено коштом міської громади — це близько 600 тис. грн., додаючи вартість зведення центрального циліндру сума близька до мільйону гривень.

Супроводжуючи делегацію, міський голова Скадовська Олександр Гавриш повідомив, що завдяки підтримці депутатів міської ради глобальні перетворення проведено, реконструкція була вкрай необхідна місту-курорту, бо головне його багатство це море для дітей.

Олександр Васильович нагадав, що нині завдяки співпраці з головою районною державної адміністрації Бобилєвим Юрієм Олександровичем, у КП "Очисні споруди" є ряд нових солідних абонентів — дитячих оздоровчих закладів місцевості Цукури.

«Вони раніше сплачували за прийом стоків майже втричі більше до тіньових структур, які намагалися у суді відстояти право на власність каналізаційної насосної станції у відповідній місцевості. Стоки приймали скадовські очисні споруди, а винахідлива проміжна структура забувала платити їм частку коштів від загальною суми, що бралася від оздоровчих закладів.

Нині ж мережа каналізації Цукур, яка є гілкою цілісного комплексу скадовських очисних споруд, втративши владу вигаданого господаря, перебуває на балансі міської ради. А нові кошти, це можливість модернізувати станцію аерації, де працюють нині застарілі двигуни, замінити на більш економні по використанню електроенергії», - зауважив міський голова Скадовська.

Слід відзначити, що на території очисних споруд не відчувається будь-яких неприємних запахів з об'ємних ємностей. Всі необхідні процеси очищення відбуваються активно — подається необхідна кількість повітря до аеротенку, працює біосфера, очищення проходить всі необхідні фази, лише очищена вода потрапляє до головної водойми Джарилгацької затоки.

За останні роки взагалі чимало зроблено на території очисних споруд. Постійно підтримується охайність території, що видно неозброєним оком, Працюють на повну потужність двигуни, що обслуговують аеротенки. Проведено ремонтні роботи вторинного відстійника, нині діючого. При повному запуску новобудови, запланована реконструкція старої установки, яка надалі буде слугувати резервною.

Навіть у наші непрості часи, чимало нового і корисного зроблено на територіях численних каналізаційно-насосних станцій, щороку додаються сотні метрів нових мереж, що будуються на умовах співфінансування нових абонентів та міського бюджету. Нові форми роботи, енергозберігаючі технології та інновації є пріоритетними у роботі міської влади Скадовська на благо громади міста.

Наталя ТАНГЕЛ
Скадовськ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон