Якщо не підтримаємо наші Збройні Сили – не матимемо ні миру, ні стабільності

Переконаний народний депутат України Микола Дмитрук, який обраний від Херсонщини і допомагає військовослужбовцям, що дислокуються на території його виборчого округу

«У цей важкий для України час, ми всі були поставлені перед фактом, що кошти, які виділялися із державного бюджету на нашу армію усі роки Незалежності, йшли на утримання лише певної частини високих військових чинів. Хто міг уявити, що в 21 столітті у нашій державі, розташованій у центрі Європи, ми дійдемо до того, що наші армійці навіть не матимуть в що одягтися, взутися чи поїсти.

А що вже говорити про сучасне озброєння, чи такі необхідні бронежилети, які можуть сьогодні врятувати нашим хлопцям життя. І треба було статися лиху в державі, щоб всі збагнули і оцінили фактичний стан Збройних Сил», - так почав нашу розмову народний депутат України Микола Дмитрук, дорогою з Херсона до Нової Каховки, де дислокується підрозділ військової частини А 1836 «М».

Сюди, до армійців, народний обранець поспішив не стільки для підтримки морального духу солдат, як із конкретною допомогою. Адже зрозуміло, що військова частина, розташована на виборчому окрузі депутата, також не уникнула проблем, притаманних усій українській армії. Чим живе його, 184 виборчий округ, для Миколи Ілліча особливих секретів немає. Адже тримає постійний зв'язок із виборцями. Тож коли від командира підрозділу дізнався, чого в першу чергу вони потребують, не гаючи часу, прийняв рішення допомогти.

З'ясувалося, що наші солдаті за власні кошти купують обмундирування, відриваючи кошти від власних родин. За пару берців – спеціального високого взуття, бійцям доводилося віддавати близько 400 гривень, стільки ж за комплект спецодягу і т.д. – «влітало в копієчку». Тож на подарунки від народного депутата у військовій частині дуже чекали. Усе привезене, заледве вмістилося у десяток великих мішків: по 30 берців і комплектів форменого одягу, 55 футболок, 20 укомплектованих спальних мішків, 10 акумуляторних батарей, 8 рюкзаків, 6 розвантажувальних жилетів і 2 радіостанції – усе згідно з заявкою військових.

«Комплекти, одяг і взуття високої якості, які привіз народний депутат, нам дуже необхідні. Адже військові майже цілодобово перебувають у формі, тож тільки добротне обмундирування може витримати такі навантаження. За це Миколі Іллічу велика дяка», - поділився т.в.о командира підрозділу Ігор Яцейко.

Вже у ході особистого спілкування із військовослужбовцями, Микола Дмитрук дізнався, що у тих, які проживають у палатках, кілька діб поспіль відсутнє світло. Поки писався цей матеріал спеціальна бригада, залучена народним депутатом, вже замінювала пошкоджений кабель на новий. Поділилися вояки й іншими своїми проблемами: просили врегулювати профільне законодавство, посприяти в отриманні житла, допомогти зі знижками на ринкових збір для родин військовослужбовців.

Адже деякі з них, не розрахувавшись за значні кредити, які брали на розвиток сільського господарства, пішли служити Вітчизні. Народний депутат не відмовив солдатам у вирішенні і цих, нагальних для них питань.

Сам Микола Дмитрук свою допомогу називає лише часткою боргу, який він, як громадянин України, віддає своїй країні та лише першим етапом сприяння українській армії: «Як народний депутат, у стінах Парламенту я голосую за всі законопроекти, які стосуються укріплення боєздатності нашої країни та матеріального забезпечення військовослужбовців і членів їхніх родин. Й надалі буду це робити.

Ще не так давно ми називали нашу армію народною, тепер вона стала такою у повному розумінні - саме народ підтримав українське військо і почав фінансувати, ділячись, хто чим може. Тож звертаюся до моїх колег-депутатів, до усіх, з ким я на Херсонщині працював у місцевому самоврядуванні, бізнесменів, усіх небайдужих громадян із закликом: допомогти.

Якщо не підтримаємо наші Збройні Сили – не матимемо ні миру, ні стабільності, справжній сенс і взаємозв'язок яких, ми зрозуміли лише зараз. Тому я підтримую мирні ініціативи Президента Петра Порошенка - вони є першим кроком до наведення порядку. Не зробивши цей крок, не зможемо пройти весь шлях до мирного завершення процесу. Важливо у цей час не відкидати будь-яку можливість проведення діалогу, і не віддавати цей процес у руки виключно політиків.

Своє слово має сказати «народна» дипломатія по обидві сторони барикади, публічні організації, як українські, так і російські, звичайні громадяни, які мають родичів у РФ і в зоні бойових дій, де, на жаль, продовжують потерпати наші з вами знайомі, родичі та близькі. Ми маємо змусити усіх учасників конфлікту сісти за стіл переговорів, аби повернути мир у наші серця і незмінні моральні цінності», - переконаний народний депутат України Микола Дмитрук.

Наостанок, перед строєм військовослужбовців, народний депутат висловив сподівання, аби армійські навики не знадобилися їм на практиці, а лише слугували істотним фактором стримування.

Оксана КОРІННА

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон